Gündem Haberleri

  'Başbakan Cumhuriyeti sindiremiyor'

  Hürriyet Haber
  28.01.2011 - 15:57 | Son Güncelleme:

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a twitter'dan mesaj gönderdi. İşte Kılıçdaroğlu'nun gönderdiği o mesajlar:

  - Padişahları çok seviyor, Cumhuriyeti kuran kadrolara sıcak bakmıyor. Osmanlıya hayran ama Cumhuriyeti ve kurucu felsefeyi içine sindiremiyor. Bir demokraside bir Başbakanın elinde olabilecek tüm güce sahip olduğu halde hoşuna gitmeyen şeyler söylendiğinde veya yapıldığında, söyleyenlere ve yapanlara çok sinirleniyor, "stresleniyor"

  - Farklı yaşam biçimlerine saygısı gittikçe azalıyor, gençler ve kadınlar gittikçe kendilerini köşeye sıkışmış hissedip demokratik yollarla tepki gösterince, polis tarafından dayaktan geçirilmelerine ses çıkarmıyor hatta"oh olsun"diyor.Muhalefet yapan gazetecileri işten attırıyor,piyasadan siliyor.

  - Polis tarafından dayaktan geçirilmelerine ses çıkarmıyor hatta"oh olsun"diyor. Muhalefet yapan gazetecileri işten attırıyor, piyasadan siliyor. Kuvvetler ayrılığı ilkesinin 3 sacayağından ikisi olan Yürütme ve Yasama mutlak kontrol altındayken, üçüncü ayağı olan Yargıyı da kontrol altına almak için her türlü girişimde bulunuyor.

  - Farklı görüşte olduğu için sindirilmek istenen insanlar yıllarca hapse tıkılıyor, sonra anlaşılıyor ki en önemli delil emniyette polis tarafından telefona yükleniyor. Milletin derdi yoksulluk işsizlik olduğu halde, bunları bir kenara bırakıp zaten çok güçlü olan tek adamı çok daha güçlendirmeyi hedefleyen Başkanlık sistemini milletin önüne koyuyor.

  - Bu tespitler doğruysa dostlar, "biz nereye gidiyoruz" diye kaygılanıp, tepki göstermekte haksız mıyız?

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı