Gündem Haberleri

  Başbakan artık il sınırında karşılanacak

  Hürriyet Haber
  03.09.2005 - 10:36 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, yurt içinde karayoluyla yapacağı seyahatlerde kendisini karşılayıp uğurlayacaklar hakkındaki genelgesini değiştirdi. Başbakan artık "hükümet binasının önünde" değil, "il sınırında" o ilin mülki amirlerince karşılanacak. Erdoğan, kendisini karşılayıp- uğurlayacaklar arasına ilgili il müdürlerinin katılmamasını ise yasakladı.

  Başbakan Erdoğan, üç ay önce yayınladığı "Başbakan ve Bakanların Karşılanma ve Uğurlanmaları" konulu genelgesini kısmen değiştirdi. Buna göre karayoluyla yapacağı yurt içi seyahatlerinde Başbakan, artık hükümet binası önünde değil il sınırında vali, belediye başkanı, il jandarma komutanı ve emniyet müdürü tarafından karşılanıp uğurlanacak. Başbakan havayoluyla yurt içi seyahat yapıyorsa, bu durumda havaalanında yine aynı yöneticilerle karşılanıp uğurlanacak. Başbakan Erdoğan, son genelgesiyle uygulamada küçük bir değişiklik de yaparak, kendisiyle birlikte heyette bulunan bakanlarla ilgili il müdürlerinin karşılama-uğurlama törenlerine katılmasını yasakladı.

  Bakanların yurt içi seyahatlerinde ise değişikliğe gidilmedi. Buna göre bakanlar, karayolu ile yapacağı seyahatlerde hükümet binasının önünde, havayolu ile yapacağı seyahatlerde ise havaalanlarında; Ankara, İstanbul ve İzmir dışındaki illerde vali, belediye başkanı, il jandarma komutanı, emniyet müdürü ve ilgili Bakanlık il müdürleri tarafından; Ankara, İstanbul ve İzmir’de ise havaalanı mülki ve emniyet amirleri tarafından karşılanıp uğurlanacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı