Gündem Haberleri

  Başbakan Alevileri Sivas’ta yakanların gömleğini taşıyordu

  ANKARA
  22.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil, Dersim tartışması nedeniyle partisine yönelik eleştirilerde bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan’a yönelik sert bir açıklama yaptı.

  Tamaylıgil, Erdoğan’ın “sabıka kayıtları” ve “kuyruk acısı” nedeniyle CHP’ye saldırdığını öne sürerek, şunları söyledi:

  Cemevi yıkmış Başkan

  AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yakın geçmişte yıkmak için buldozerle cemevinin kapısına dayanan bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başkanıdır. Erdoğan, ‘sabıka kayıtları’ ve ‘kuyruk acısı’ nedeniyle CHP’ye saldırmaktadır. Bu Başbakan dün Sivas’ta Madımak ateşe verilir ve canlar yakılırken, sırtında canları yakanların ve yakanları savunanların gömleğini taşımaktaydı. Aynı Erdoğan kısa bir süre öncesine yönelik böylesine ağır yükleri ve sorumlulukları sırtında taşımıyormuş gibi, başta Aleviler olmak üzere kamuoyunu aldatmaya, kandırmaya çalışıyor. Her zaman olduğu gibi CHP’ye saldırmayı da ihmal etmiyor.

  40 tas suyla yıkasın

  AKP Genel Başkanı’nın bu saldırganlığı kendisinin ve Alevileri yakanların, yakanlara avukatlık yapanların sabıka kayıtlarının kabarıklığından kaynaklanmaktadır. Bu bir kuyruk acısıdır ama hiçbir acı, cemevi buldozerle yıkılmak istenirken duyulan acıdan, Madımak’ta canlar diri diri yakılırken, yakanları Erdoğan gibiler savunurken duyulan acıdan daha büyük olamaz. Terör örgütü üyelerini davullarla zurnalarla halaylarla karşılatan Başbakan, şehit anasının gırtlağının sıkılarak gözaltına alınmasını haklı bulurken şehitlerimize, gazilerimize ne kadar saygısız ve samimiyetsizse, Alevilere yönelik sözde açılımlarında da kadar samimiyetsizdir. AKP Genel Başkanı Alevilere de, CHP’ye de laf söylerken ağzını 40 tas su ile yıkamalıdır.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı