Gündem Haberleri

  Başbakan Ahmet Davutoğlu üç cami değiştirdi

  Fırat ALKAÇ / İSTANBUL
  30.01.2015 - 14:11 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Cuma namazı için üç cami değiştirdi. Başbakan’ın son anda bu değişikliği, İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefat eden kardeşi İsmail Ustaosmanoğlu’nun cenazesine katılmak için yaptığı ortaya çıktı.

  İşadamlarıyla yapacağı görüşmeler için Ankara’dan İstanbul‘a gelen başbakan Ahmet Davutoğlu öğle saatlerinde Atatürk Havalimanı’na indi. Başbakan Davutoğlu’nun Cuma namazını Havalimanı Camii’nde kılacağı açıklanmıştı, ancak son dakikada Merkez Efendi Camii’ne gideceği bildirildi. Başbakanlık korumaları Merkez Efendi Camii’ne gelerek burada önlem aldı. Cuma namazına gelenler üzeri aranarak içeri alındı, çevrede güvenlik önlemleri yoğunlaştırılırken basın mensupları da ayrı bir bölgede bekletildi.

  Tam ezan okunurken Başbakanlık korumaları aceleyle camiden ayrıldı. Bunun üzerine yapılan araştırmada Başbakan’ın Merkez Efendi Camii yerine Fatih’te Yavuz Selim Camii’ne gittiği öğrenildi. Başbakan’ın son anda bu değişikliği, İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefat eden kardeşi İsmail Ustaosmanoğlu’nun cenazesine katılmak için yaptığı ortaya çıktı. Cuma Namazından sonra kılınan cenaze namazına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu daha sonra Dolmabahçe’deki çalışma ofisine geçti.

  CENAZE TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Başbakan Davutoğlu, İsmail Ustaosmanoğlunun cenazesine katıldı


  Başbakan Davutoğlu, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede dün vefat eden, İsmailağa Cemaati lideri olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu’nun kardeşi İsmail Ustaosmanoğlu’nun cenaze törenine katıldı.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu üç cami değiştirdi

  Bağcılar’da bulunan özel bir hastanede tedavi gören İsmail Ustaosmanoğlu, dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. 70 yaşındaki İsmail Ustaosmanoğlu’nun cenaze töreni Cuma namazının ardından Fatih’teki Yavuz Sultan Selim Camii’nde kılındı. Cenaze törenine Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, Ahmet Mahmut Ünlü ile çok sayıda İsmailağa cemaati üyesi ve vatandaşlar katıldı.

  Cuma namazının ardından başındaki takkeyle camiden avluya çıkan Başbakan Ahmet Davutoğlu, cenaze namazına katıldı, Ustaosmanoğlu’nun yakınlarına başsağlığı diledi. Cenaze namazının kılınmasının ardından Başbakan Davutoğlu, camiden ayrıldı. Ustaosmanoğlu’nun cenazesi defnedilmek üzere Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı’na götürüldü. (Taner YENER/İSTANBUL - DHA)

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı