GeriGündem Başbakan’a yaranmak için aslan diyorlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakan’a yaranmak için aslan diyorlar

Başbakan’a yaranmak için aslan diyorlar
refid:10123423 ilişkili resim dosyası

’Başbakan ürkek bir kedi gibi’ sözü nedeniyle AKP’lilerin eleştirdiği Hülya Avşar, "Başbakan’ı aslana, kaplana benzetmek yanlış. Güreş alanına çıkmıyoruz ki. Orada aslan gibi denir" dedi. Avşar, Başbakan’ın danışmanlarının da imaj konusunda başarısız olduğunu söyledi.

Kedi benzetmesine gelen tepkiler üzerine önceki gün "Söylediklerim aslında Başbakan’ın güçlü duruşunu anlatıyor. Zaten bu sözler kişiliği kuvvetli, özgüvenli kişilere söylenebilir" diyen Hülya Avşar, konunun uzamasından Başbakan’a yaranmaya çalışan milletvekillerini sorumlu tuttu. Avşar, Hürriyet’e şu açıklamayı yaptı: "Başbakanımızın kedi meselesine tepki gösterdiğini düşünmüyorum. Çevresindeki milletvekillerinin kendisini aslana benzetmeleri ise feci bir şey... Biz burada güreş alanına çıkmıyoruz ki! Güreş alanında ’aslan gibi’, ’kaplan gibi’ denilebilir, tamam... Ama biz Başbakan’ın insani yönünü ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Malesef imaj yönetimi açısından bu yapılanı doğru bulmuyorum. Halkın Başbakanı nasıl algıladığı, politikadan da ekonomiden de önemlidir. Bence milletvekilleri Recep Tayyip Erdoğan’a yaranmak için ’Biz onu aslan gibi görüyoruz’ dediler, ama ’Aslan gibi’ sözü bana kalırsa yaralayıcı bir sözdür, samimi değildir."

Kediyi sordular

Hülya Avşar, kedi benzetmesinden sonra Başbakanlık’tan direkt bir tepki alıp almadığı sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Bana Başbakanlık’tan herhangi bir baskı gelmedi. Kedi kelimesinin ne anlama geldiğini sordular, ben de kendilerine ’Olayı büyüteceksiniz. Benim söylediklerimi herkes anlamıştır’ dedim. Aslında güçlü insanlara söylenen bir söz bu. Aslan ise güçsüz insanlar için sıkışıklık anında söylenecek bir söz. Bu laf ancak birine yaranmak için edilir. Ben söylediklerimin arkasındayım. Anladığım kadarıyla Başbakan’ın danışmanları halka yansıtılan imaj konusunda son derece başarısız. Ben bu sözüm üzerine ’Hülya Hanım çok teşekkürler, çok naziksiniz. Başbakanımızı en iyi şekilde anlatmışsınız’ demelerini beklerdim."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle