Gündem Haberleri

  Başbakan’a ‘Onur Ödülü’ne itiraz

  Nuray BABACAN-Saffet KORKMAZ/ANKARA
  25.02.2005 - 02:06 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Bülent Arınç, ‘Meclis Onur Ödülü’nün Başbakan Tayyip Erdoğan’a verilmesini isteyen AKP’li milletvekiline karşı çıktı.

  Arınç, bunun ödülü siyasallaştırmak anlamına geleceğini belirterek, ödül için MADO dondurmasını önerdi. TBMM’nin kuruluşunun 85. yıldönümü dolayısıyla bir yıl boyunca yapılacak etkinlikler, TBMM Başkanlık Divanı’nda görüşüldü. Bürokratlar, bu yıl ilk kez verilecek onur ve hizmet ödülleri ile ilgili bilgi verirken, Arınç, müdahale etti ve şunları söyledi:

  ‘AKP’li milletvekili arkadaşım, onur ödülü için Başbakan Tayyip Erdoğan’ı aday göstermek istediğini söyledi. Ben karşı çıktım. CHP’liler de Deniz Baykal’ı gösterir, ödül siyasallaşır, iç siyaset malzemesi olur.’

  Arınç,
  Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamanın önemli şartlardan biri olduğunu belirterek, ‘Bana göre Kahramanmaraş MADO dondurması, Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Dünyanın 228 bölgesinde satış yapıyorlar. Böyle adaylar olmalı’ dedi. AKP’li Burhan Kılıç ise ‘Siz de o zaman mesir macununu tanıtan Merkez Efendi’yi aday gösterebilirsiniz’ deyince Arınç, ‘O öleli çok oldu. Ödülün faydası olmaz’ karşılığını verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı