Gündem Haberleri

  Başarıya giden yol bilgide

  Hürriyet Haber
  05.10.2005 - 10:32 | Son Güncelleme:

  Teradata'nın düzenlediği "BİLGİ EKONOMİSİ: Büyüme Stratejileri" konulu konferans, 4 Ekim tarihinde İstanbul'da gerçekleşti. Dünyanın en büyük şirketlerine veri ambarı çözümleri sunan firma, başarılı olmak isteyen şirketlerin hedefe ulaşırken bilgiyi nasıl kullandıklarını anlattı. Konferansta geleceğin bilgi teknolojilerinden örnekler de verildi.

  Bir teknoloji ve bilişim devi olan NCR'ın bünyesinde hizmet veren Teradata'nın düzenlediği "BİLGİ EKONOMİSİ - Büyüme Stratejileri" konferansı, ekonomi ve iş dünyasından çeşitli katılımcıları bir araya getirdi.

  The Marmara Pera Otel'de gerçekleşen ve bilişim ve ekonomi dünyasının önemli isimlerinin bir araya geldiği konferansta, Migros satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç bilginin kullanımı konusunu işlerken, Gartner firmasından Halil Aksu ise "Türkiye'deki pazar eğilimleri" konusunda çeşitli örneklerle kurumsal bir şirket olmanın yollarını anlattı.

  Moderatörlüğünü Prof.Dr.Deniz Gökçe'nin yaptığı "Bilgi Ekonomisi: Büyüme Stratejileri" konferansında perakende, finans, telekomünikasyon, havacılık başta olmak üzere çeşitli sektörlerde veri ambarı ve analitik CRM kullanımının faydaları anlatıldı.

  Teradata Güney Avrupa Başkanı Massimo Pellegrino'nun, çalıştıkları dünya devi firmalara ait çeşitli örnek uygulamaları sergilediği ve başarılı şirketlerin bilgi teknolojilerinden nasıl faydalandıklarını açıkladığı konferansta, şirketlerin sağlıklı büyüyebilmesi için gereken stratejik yol haritasının önemi vurgulandı.

  İş, ekonomi ve bilişim dünyasını bir araya getiren konferans, şirketlerin bel kemiğini oluşturan konuların belki de en önemlisini gündeme getirmesi ile oldukça ilgi çekti. Teradata yetkilileri konferansın periyodik olarak tekrarlanacağını, dünyadaki gelişmeleri Türkiye'de de iş dünyası ile paylaşmaktan memnuniyet duyduklarını belirttiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı