Gündem Haberleri

  Başarılı kızlara Aydın Doğan Vakfı'ndan bilgisayar

  Cem BAKIRCI/ ERZURUM, (DHA)
  19.10.2008 - 12:28 | Son Güncelleme:

  ERZURUM’un köylerinin liseyeyi ilk bitiren ve ilk üniversiteye giden kızları olan Şeyda Cizmali ile Derya Yılmaz’ı Aydın Doğan Vakfı dizüstü bilgisayarla ödüllendirdi.

  Aydın Doğan Yurtlarında kalmanın ayrıcalıklı olduğunu belirten üniversiteli öğrenciler, “Teknolojiden yararlanmak için ilk maaşı almaya başlayınca laptop almayı düşünüyorduk. Sayın Aydın Doğan’a nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz” dediler.

  Erzurum Nene Hatun Kız Lisesi'nden geçen öğretim yılında mezun olan ve son iki yıl Aydın Doğan Vakfı’nın kız yurdunda kalan Kırkgöze Köyünden Derya Yılmaz ve Aktoprak Köyünden Şeyda Cizmali, ilklere imza atan genç kızlar oldu. Köylerinden liseye giden, liseden mezun olan ve üniversiteye başlayan ilk kızlar olarak haklı bir üne kavuşan Derya Yılmaz ve Şeyda Cizmali’yi Aydın Doğan Vakfı (ADV) ödüllendirdi. Kızların durumlarını yakından izleyen ADV Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, iki düzistü bilgisayarı Erzurum’a gönderdi. Aydın Doğan Kız Yurdu Müdürü Mukaddes Köyceğiz, hafta sonu tatili nedeniyle Erzurum’a gelen iki kız öğrenciye hediyelerini, başarı dilekleriyle teslim etti.

  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü birinci sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Şeyda Cizmali ile Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi 18 yaşındaki Derya Yılmaz, sürpriz hediye karşısında çok sevindiklerini bildirdiler, “Teknolojiden yararlanmak için ilk maaşımızı alınca bilgisayar almayı düşünüyorduk. Sayın Aydın Doğan’a nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz” dedi. Derya Yılmaz ortak duygularını şöyle dile getirdi:
  “İki yıl okulun üst katındaki pansiyonda, son iki yıl da Aydın Doğan’ın lisenin bahçesine yaptırdığı modern yurtta kaldık. Çağdaş donanımlı yurtta kalmak, tüm öğrenciler gibi bizlerin de başarısını artırdı. Aydın Doğan Yurdu’na geçtikten sonra dünyamız çok değişti ve renklendi. Böylesine bir sürpriz hediye beklemiyorduk. Üniversitedeki arkadaşlarımız bize hayret etti, bizi kıskandılar. Böyle bir hediyeyi ancak maaşa geçince almayı planlıyorduk. Gerçekten bir baba gibi gördüğümüz sayın Aydın Doğan’a nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı