Gündem Haberleri

  "Başarılar dilemeye gerek yok Can"

  Hürriyet Haber
  10.08.2012 - 10:43 | Son Güncelleme:

  Kenan Işık'ın sunduğu "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasının dün akşam yayınlanan bölümünde yarışmacı koltuğuna ÖSS Türkiye birincisi İhsan Can Argon oturdu.

  Galarasaray Lisesi'nden bu yıl mezun olan yarışmacı Kenan Işık'ın "Peki üniversite" sorusuna "Söylemek kolay tabi ama ÖSS'de birinci oldum ben. Aslında benimkisi farklı bir birincilik. Kendi alanım eşit ağırlık. Eşit ağırlıkta 7'inci oldu. Sözelde ise birinci oldum" diyerek yanıt verdi.

  Sınava sadece son bir yıl kala hazırlandığını söyleyen Argon "Planlı çalışmam gerektiğini biliyordum, son bir yılın ikinci yarısında daha çok çalıştım. İlk 10 olur herhalde diyordum. Birincilik beklemediğim bir sonuçtu. Çok sevindik" dedi.

  Yarışmaya Türkiye 100'üncüsü, Türkiye 1000'incisi ve Türkiye 2000'incisi üç arkadaşı ile gelen ve ilk dört soruyu bilen İhsan Can, beşinci soruda yüzde 50 joker hakkını kullandı.

  Altıncı soruda Argon'a "1992 yapımı Beethoven filminin kahramanı olan köpeğin cinsi nedir" sorusu yöneltildi.

  Yarışmacı; Dalmaçyalı, Saint Bernard, Terrier ve Golden Retriever şıklarının yer aldığı soruya yanlış cevap vererek elendi.

  İhsan Can "Üzüldüm, çok emin olarak cevap vermiştim ama..." sözleriyle duygularını dile getirirken, Kenan Işık "Başarılan dilerime hiç gerek yok Can. Sağlık olsun... Zaten hayatta çok başarılısın. Devam edin lütfen" diyerek genç yarışmacıyı teselli etti.

  İhsan Can Argon yarışmadan 1000 TL ödül ile ayrıldı.            

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı