Gündem Haberleri

  Başarı Ödülü kazananlar

  Hürriyet Haber
  01.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Constantin Ciosu (Romanya)

  Güzel Sanatlar alanında eğitim alan ve hayatını öğretmen olarak sürdüren 61 yaşındaki Constantin Ciosu ülkesinde 21, uluslararası yarışmalarda da 50 ödül kazanmış usta bir karikatürist. Daha önce de Ankara ve İstanbul'da çeşitli sergilere katılan Constantin Ciosu'nun sergi açtığı diğer ülkeler arasında Kanada, İtalya ve Japonya da bulunuyor.

  Mustafa Ramezan (İran)

  1978 yılından beri Fransa'da yaşayan İranlı karikatürist Mustafa Ramezani, pek çok ödüle sahip bir sanatçı. Ürünler için ambalaj tasarımları da yapan RamezaniAlmanya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Yunanistan, İtalya, Japonya, Rusya, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre gibi ülkelerde pek çok sergiye katıldı ve eleştirmenlerden tam not aldı.

  Oleg Yudin (Rusya)

  39 yaşındaki Rus karikatürist Leningrad (St. Petersburg) Sanat-Grafik Enstitüsü mezunu. St. Petersburg'da ve Almanya'da çeşitli yayın evleriyle çalışan Oleg Yudin'in eserleri Köln'de, Osaka'da ve Nishinomiya'da sergilendiğinde büyük ses getirmişti. Rus karikatürist çalışmalarını ülkesinde sürdürmekte.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı