Gündem Haberleri

  Bartın'da kuru yük gemisi açıkta bekliyor

  Hürriyet Haber
  21.10.2005 - 16:41 | Son Güncelleme:

  Bartın'da, olumsuz hava koşulları nedeniyle açıkta bekletilen kuru yük gemisi, Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan (TTK) talep edilen römorkör yardımıyla limana girecek.

  Bartın Liman Başkanı Eftal Taşçılar, AA muhabirine, 3 gün önce Bartın açıklarına gelen Rus bandıralı 180 metre uzunluğunda ve 20 bin grostonluk “Stefania” adlı kuru yük gemisinin, hava muhalefeti nedeniyle limana giriş yapamadığını, demir attığını bildirdi.

  TTK'den istedikleri römorkörün, geminin limana girişine yardımcı olacağını ifade eden Taşçılar, “Bizim limanda bir römorkörümüz var ama geminin limana girişine yeterli olmayacağı için TTK'den talepte bulunduk” dedi.
  TTK tarafından gönderilen römorkörün hava koşulları nedeniyle birkaç gündür Zonguldak Limanı'ndan çıkış yapamadığını ifade eden Taşçılar, “Bugün hava biraz daha sakin, büyük bir ihtimalle römorkör Zonguldak Limanı'ndan çıkış yapabilir” diye konuştu.

  Yunanistan'dan hareket eden ve yaklaşık 25 personeli bulunduğu bildirilen geminin, Bartın, Karadeniz Ereğli ile İzmit limanından alacağı profil demiri ABD'ye götüreceği öğrenildi. 

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı