Gündem Haberleri

  Barlar sokağını su ve kum bastı

  Hürriyet Haber
  08.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Lodos fırtınası ve yağmur, Muğla’nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinde hayatı felç etti. Barlar Sokağı dev dalgaların getirdiği taşlar ve kumlarla kaplandı.

  Sahilde bulunan 30’a yakın otel, motel, restoran ve kafeteryanın cam ve kapıları kırıldı, masa ve sandalyeleri denize sürükledi, işyerlerinin içi dalgaların getirdiği kumlarla doldu. Halikarnas’ın dev demir iskelesi ile Catamaran Marin Disko’nun iskeleleri tamamen parçalandı. Bodrum Belediyesi’ne ait Halikarnas iskelesindeki elektrik ve ilk yardım panoları hasar gördü. Lodos ve fırtına Bursa, Edirne, Isparta, Konya, Aydın, Denizli ve İstanbul’da da hayatı olumsuz etkiledi.

  BODRUM VE MARMARİS BU HALE GELDİ / WEB TV 

  Yattı kaldı/images/100/0x0/55ea9a73f018fbb8f88ac729

  ŞİDDETLİ lodos Bitez, Ortakent-Yahşi ve Turgutreis beldelerinde etkili oldu. Balıkçı kayıklarının yanı sıra Bitez’de sahilden yarım mil açıkta bulunan 14 metre uzunluğundaki İngiliz bayraklı yelkenli yat bağlı bulunduğu tonozdan koparak karaya sürüklendi. Bitez sahilindeki dev okaliptüs ağaçları kökünden söküldü. Yaklaşık 4 saat etkili olan lodosun Bodrum’daki hızı 96 kilometre ölçüldü.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı