Gündem Haberleri

  Barlar Sokağı'nda yıkım

  Ahmet YEŞİLAĞAÇ/BODRUM (Muğla), (DHA)
  15.01.2011 - 12:25 | Son Güncelleme:

  YAZ aylarında yaklaşık 1 milyon yabancı turisti ağırlayan Muğla’nın Bodrum İlçesi’nin dünyaca ünlü Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi’nde imar ve plan yönetmeliklerine aykırı ve kaçak olduğu saptanan 40 işyerinin fazlalık kısımları yıkıldı.

  Bodrum Belediyesi tarafından ’Kent Geliştirme ve Güzelleştirme Projesi’ kapsamında yenileme çalışmalarının yapıldığı Cumhuriyet Caddesi’nde, zabıta ekipleri kaçak olduğu belirlenen toplam 40 bar, cafe ve restoranın tabela ve pergulalarını iş makineleriyle yıktı. Bazı işyerleri sahipleri ise yıkımı kendileri yaptı. Yıkımları bazı vatandaşlar da ilgiyle izledi.

  Belediye ekipleri, geçen aralık ayında da sözleşmesi dolduğu gerekçesiyle mülkiyeti kendisine ait olan 4 yıldızlı Baraz Otel’i yıkmıştı. Bodrum Belediye Başkanı DP’li Mehmet Kocadon, imar plan ve yönetmeliklerine aykırı ev ve işyerlerinin kaçak bölümlerinin 2012 yılına kadar aralıklarla süreceğini ve görüntü kirliliğine neden olan kaçak yapılara asla izin vermeyeceklerini söyledi. Kocadon, "Şu an Barlar Sokağı’nda 40 işyerinin kaçak kısımları iş makineleriylr zabıta ekiplerimiz tarafından yıkıldı. Dünyada turizm markası haline gelen ilçemizde görüntü kirliliği yaratacak işletme kalmayacak. Kimseye taviz vermeyeceğiz, tebligatlarımızı işyeri sahiplerine bir ay önceden yapıyoruz. Cumhuriyet Caddesi’ndeki çevre düzenlemelerimiz 1 Nisan tarihinde sona erecek, Cumhuriyet Caddesi yepyeni çehresi ile turizm sezonuna hazır hale gelecek" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı