Gündem Haberleri

  Barışmak istemeyen nikahsız eşini öldürdü

  Mehmet EZER/ANTAKYA (Hatay), (DHA)
  02.11.2009 - 15:03 | Son Güncelleme:

  ANTAKYA'da barışmak istemeyen nikahsız eşi 27 yaşındaki Nahide Mıdık'ı otomobilin içinde tabancayla vurarak öldüren 34 yaşındaki Emin Güler, sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

  Merkeze bağlı Alaattin Köyü'nde oturan ve oto kiralama işi yapan Emin Güler, işleri bozulup bunalıma girince, nikahsız olarak evlendiği, aynı zamanda teyzesinin kızı olan Nahide Mıdık'la sık sık tartışmaya başladı. Şiddetli geçimsizliğe dayanamayan Mıdık, 1.5 yıl önce Emin Güler'i terk etti. Emin Güler, baba evine dönen Mıdık ile barışmak için dün akşam yanına gitti. Güler, son kez konuşmak için genç kadını 31 K 0795 plakalı otomobiline alıp, dolaşmaya çıktı.

  Güler otomobille gezdirdiği Nahide Mıdık'tan evine dönmesini istedi. Ancak Mıdık, bu teklifi kabul etmedi. Öfkelenen Emin Güler, “Seni vururum, yaşatmam” diye bağırdı. Bunun üzerine Mıdık da “Erkeksen vurursun” diye karşılık verdi. Bu tepki karşısında kendini kaybeden Güler, üzerinde taşıdığı tabancayı çekerek Mıdık'a 3 el ateş etti. Arka koltukta oturan Nahide Mıdık, olay yerinde ölürken, Emin Güler de hiçbir şey olmamış gibi otomobili çalıştırıp Antakya'ya geldi. Hanifa Mıdık'ın eve dönmemesi üzerine yakınları durumu polise bildirdi. Polis, Kavaslı Mahallesi'nde bulduğu otomobili durdurdu. Arka koltuktaki ceset, Antakya Devlet Hastanesi'ne götürülürken, Emin Güler gözaltına alındı.

  İfadesinde, suçunu itiraf eden Güler, “Barışma teklifimi kabul etmedi. Bana ‘Erkeksen vurursun’ diyince kendimi kaybettim. Çok pişmanım” dedi. Güler, ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı