Gündem Haberleri

  Barış Selçuk Gazetecilik yarışması

  A.A
  20.08.2009 - 12:03 | Son Güncelleme:

  Gazeteci Barış Selçuk'un anısını yaşatmak amacıyla bu yıl onuncusu düzenlenen Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması için başvurular 24 Ağustosta sona erecek.

  İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren gazeteci Barış Selçuk anısına düzenlenen yarışmaya katılımcılar Ulusal Gazete Haberi, İzmir Kent Haberi, Gazete Haber Fotoğrafı ve İzmir Kent TV haberi dallarında katılabilecek.

  Katılımcılar, 5 Ağustos 2008 ile 4 Ağustos 2009 tarihleri arasında gazetelerde yayımlanmış haber, haber fotoğrafı ve televizyonlarda yayımlanmış haber ve görüntüleriyle yarışmaya başvurabilecek.

  Her dal için bir birincilik ve bir özendirme ödülünün verileceği yarışmada, ödül tutarı 4 dal için de 5000'er lira olarak belirlendi.

  Barış Selçuk ile göreve giderken aynı kazada ölen gazeteci Hande Mumcu adına da yine her dalda 2500 TL tutarında özendirme ödülü verilecek.

  Katılımcıların, başvuruya konu olan haber veya fotoğrafın yayımlandığı gazetenin bir nüshasını ve 12 adet kopyasını, 24 Ağustos 2009 tarihi saat 17.30'a kadar “İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kat 2 Konak – İzmir” adresine, iadeli taahhütlü postayla ya da şahsen iletmesi gerekiyor. Yarışma şartnamesinde, eser imzasız ise kuruluşun ilgili sorumlusundan, bu eserin katılımcıya ait olduğunu belirten imzalı bir belgenin de başvuru formu ekinde teslim edilmesi isteniyor.

  Televizyonda yayımlanan eserleriyle katılan yarışmacılar, eserin 1 adet DVD ve 12 adet CD'sini, yayımlanan eserin orijinal metnini, yayım tarihi, adı, süresiyle bu eserin yarışmacıya ait olduğunu belirten kurum yetkilisinden alınacak onaylı bir belgeyle birlikte sunması gerekiyor.

  Yarışmaya ajans haberiyle katılanlardan ise, kurum/kuruluş yetkilisinden, söz konusu haberin kendilerine ait olduğunu belirten imzalı bir belgeyi ve haberin ajans bülteninde yer alan orijinal metnini, televizyonlarda yayımlanmış ise TV katılım şartlarını yerine getirerek teslim etmesi isteniyor.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'nın ödülleri eylül ayında İzmir'de yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı