GeriGündem Barış için kadın girişimi üyeleri: ’Arınç susacak, kadınlar konuşacak’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barış için kadın girişimi üyeleri: ’Arınç susacak, kadınlar konuşacak’

Barış için kadın girişimi üyeleri: ’Arınç susacak, kadınlar konuşacak’
refid:29705266 ilişkili resim dosyası

Eskişehir’de Savaşa karşı barış için sen de ses çıkar’ adı altında basın açıklaması yapan kadınlar sık sık ’Arınç susacak, kadınlar konuşacak’ ve ’Kadınlar savaş istemiyor’ sloganı attı.

Barış İçin Kadın Girişimi üyesi yaklaşık 60 kadar kadın, akşam saatlerinde İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’nda bir araya gelerek ’Silahlar sussun, barış konuşsun. Kadınlar barış için ısrarcıyız’ yazılı pankart açtı.

Sık sık ’Savaşa hayır, barış hemen şimdi’, ’Arınç susacak, kadınlar konuşacak’ ve ’Kadınlar savaş istemiyor’ sloganı atan kadınlar yanlarında getirdikleri düdükleri çalıp alkış temposu tuttu. Kadınlar adına basın açıklamasını okuyan Nalan Kurunç savaşa karşı olduklarını ifade ederek şöyle dedi: "Biz kadınlar, 31 canımızı yitirdiğimiz Suruç katliamını takip eden şu günlerde her gün başka bir ölüm haberine uyandığımız, bombaların, yasakların birbirini izlediği, doğru haber alma hakkımızın elimizden alındığı, korkunun, tedirginliğin egemen kılınmaya çalışıldığı bir savaş sürecinin içinde bulduk kendimizi. Kadınlar olarak barışın sesini yükseltmek, her ne olursa olsun silahların susması ve barış için ısrar ettiğimizi bir kez daha haykırmak için alanlardayız. Bizler erkekler tarafından susturulmaya, yok sayılmaya çalışan, ama asla susmayacak olan kadınlarız. IŞİD’e karşı neden söz söylemiyorsunuz?’ diye soran bir kadını sırf kadın olduğu için, sırf barış dediği için susturmaya çalışan Bülent Arınç’a ve erkek egemenliğine itaat etmeyeceğiz." Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık 15 dakika süreyle yerde oturan ve çeşitli sloganlar atan kadınlar daha sonra dağıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle