Gündem Haberleri

  Bardağı taşırdı, gerçek yüzünü göstereceğim

  Muharrem AYDIN/İSTANBUL
  07.02.2005 - 01:31 | Son Güncelleme:

  CHP’nin 13. Olağanüstü Kurultayı’ndan hemen sonra ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevkedilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Lideri Deniz Baykal’a sert çıktı.

  Dün eşi Aylin Sarıgül’le birlikte belediyede bir basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, ‘Paranoya ve korku içindeki Baykal artık bardağı taşırdı. Baykal’ın ve arkadaşlarının gerçek yüzünü önümüzdeki günlerde bir canlı yayında kamuoyuna açıklayacağım. Zalimlerden mazlumların ahını mutlaka alacağız. Mücadelem CHP’de sürecek’ dedi.

  Kurultayda en ağır suçlamalara ve iftiralara rağmen 460 delegenin Deniz Baykal’a, ‘Biz sana inanmıyoruz’ dediğini belirten Sarıgül, hakkındaki ihraç istemi konusunda ise şunları söyledi:

  ‘Bu defa da ‘kurultay düzenini bozmak’ gibi gayrı ciddi ve komik bir gerekçe öne sürülmektedir. Herkesin bildiği gibi, kurultay salonunun düzeni ve güvenliği, CHP Genel Merkezi’nin sorumluluğundadır. Beni CHP’den ihraç edebilirler. Ama eşimi, çocuklarımı, halkı CHP’den asla ihraç edemezler. Gönlümdeki CHP sevgisini asla ihraç edemezler.’
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı