GeriGündem Barbaros’ta 2 genç kız intihara teşebbüs etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barbaros’ta 2 genç kız intihara teşebbüs etti

İzmir’in Urla İlçesi’ndeki Barbaros Çocuk Köyü’nde yaşanan taciz ve tecavüz iddialarından sonra, köyde kalan ve istekleri dışında bekáret kontrolü yapılan iki kız çocuğu A.B. (17) ile S.B. (15) birer hafta arayla bileklerini keserek intihara teşebbüs etti.

ON gün önce, köyde kaldığı evde bileklerini keserek intihara teşebbüs eden A.B’nin ambulansla kaldırıldığı Urla Devlet Hastanesi’nden taburcu edilmesinin ardından geçtiğimiz cumartesi günü bu kez de S.B. aynı yöntemle intihara teşebbüs etti. S.B. de tedavi edildikten sonra taburcu oldu.

A.B, Barbaros Çocuk Köyü’ndeki taciz ve tecavüz iddialarını soruşturan savcı Murat Gök’e, ‘Bakire değilim, aşık olduğum bir genç var, onunla evlenmeyi düşünüyorum. Lütfen beni muayene etmeyin’ demiş, fakat buna rağmen muayene edilmişti. A.B ile birlikte 15 çocuğa daha bekaret kontrolü yapılmıştı. A.B’nin ‘Aşık oldum’ dediği genç Y.Ö. halen tutuklu bulunuyor.

A.B. jandarmaya verdiği ifadesinde ise ‘Y’nin bana herhangi bir vaadi ve zorlaması olmadığı gibi, bu ilişki süresince herhangi bir maddi alışverişimiz olmadı’ demişti.

Olayın ardından A.B. gazetecilere,’Sanki para karşılığı erkeklerle birlikte oluyormuşum gibi beni tanıtıyorlar’ diye yakınmıştı. Ocak ayında meydana gelen olaydan sonra aralarında Çocuk Köyü Müdürü Erdal Tunce, köy anneleri, köyde kalan ve köy dışından erkek çocukların da bulunduğu toplam 9 kişi görevi ihmal, taciz ve tecavüz suçlamalarıyla halen tutuklu bulunuyor. İzmir İl Sosyal Hizmetler Müdürü Zekeriya Ertaş ise iki çocuğun intihar girişimine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: ‘Arkadaşlar arasındaki bir tartışma neticesinde olan bir olay. Hayati tehlikesi yok, büyütülecek bir olay değil. Dikkat çekmek amacıyla yapmışlar. Çocuklara psikoterapi yapılıyor.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle