Gündem Haberleri

  Baraj tartışması çıkarcı temennisi

  Hürriyet Haber
  06.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisine yönelik baraj tartışmalarının bir tesbit değil, çıkar çevrelerinin bir temennisi olduğunu söyledi. Baykal, dışardan destekledikleri ANAP-DSP-DTP iktidarı döneminde CHP'nin yolsuzluk olayları karşısındaki taviz vermeyen tutumunun, bu iktidarla kirli ilişkilere giren çıkar çevrelerini kızdırdığını söyledi.

  CHP'nin bu tartışmalarla meşgul olmadığını ve seçimde çok başarılı sonuç alacaklarını söyleyen Baykal, ‘‘Oynanan oyun şudur: Baraj tartışmasıyla oyları başka yerlere kanalize edelim, CHP barajı aşamasın ve kirli ilişkileri seçimden sonra da CHP'siz bir hükümetle sürdürebilelim. Ama bu oyun tutmayacaktır. CHP oy patlaması yaparak yağmaya ve karanlığa geçit vermeyecek’’ dedi.

  OYUMUZ AZALMADI

  Baykal, tüm büyükşehir belediye seçimlerinde başa güreştiklerini söyledi. Baykal, ‘‘CHP'nin 1995'te iki milletvekili çıkardığı İstanbul'un seçim bölgelerinde, şimdi arkadaşlarımız 4. ve 5. sıradan aday olabilmek için büyük çekişmeye girdi. Kazanma şansı olmasa böyle yarış yaşanır mıydı?’’ dedi. CHP'nin oy artışı yapacağının en somut örneğinin de Doğu ve Güneydoğu illeri olduğunu söyleyen Baykal, CHP'nin ilk kez Diyarbakır, Muş, Van, Siirt, Mardin ve Urfa gibi illerde birden fazla milletvekilliği kazanacağını iddia etti.

  CHP lideri Baykal, bugün Ankara'da CHP'nin belediye başkanı ve milletvekili adaylarıyla bir basın toplantısı düzenleyip ardından da kalabalık bir partili grupla Anıtkabir'e yürüyerek seçim startını verecek.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı