Gündem Haberleri

  Baraj gölüne uçan otomobildeki AK Parti'li işadamı bulunamadı

  Hayati YALÇIN/TORUL (Gümüşhane), (DHA)
  29.08.2009 - 16:11 | Son Güncelleme:

  Pazar gecesi Torul Baraj Gölü'ne düştüğü belirlenen AK Parti Gümüşhane İl Yönetim Kurulu üyesi işadamı Fahri Aydın'a hala daha ulaşılamadı. Çıkartma çalışmaları sırasında ip kopması sonucu göl zeminine inen araç bulunamadı. Dün gece 1-5 saate yakın su altında kalan dalgıç Rıza Birkan da rahatsızlık geçirdi.

  GÖLÜN DİBİNDEKİ OTOMOBİLİ ÇIKARMA ÇALIŞMALARI

  Perşembe günü yapılan çıkartma çalışmaları sırasında ip kopması sonucu kaybolan aracın tekrar bulunabilmesi için Rize'den istenen dalgıç ekibi dün öğleden sonra Torul İlçesi Kirazlık Köyü mevkiine ulaştı. Akşam saatlerinde dalış yapan ve 1.5 saate yakın su altında kalan dalgıçlardan Rıza Birkan ile Fatih Şen zemini taramalarına rağmen aracı bulamadı. Dalış sonrasında dalgıçlardan Rıza Birkan ısı farkından kaynaklanan ve halk arasında ‘Kurdeşen' olarak bilinen urtiker rahatsızlığı geçirdi. Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde birkaç saat oksijen tedavisi gören Birkan daha sonra taburcu edildi.

  Yönetimindeki 29 AK 575 plakalı özel otomobiliyle Bursa'dan gelen işadamı Fahri Aydın, 23 Ağustos pazar günü saat 23.00 sıralarında eşini arayarak Giresun'un Tirebolu İlçesi'nden Gümüşhane'nin Kürtün İlçesi yönüne saptığını ve kısa süre sonra evde olacağını bildirdi. Aydın aradan uzun süre geçmesine rağmen eve gelmeyince endişelenen eşi polise başvurdu. Bunun üzerine Fahri Aydın'ın saptığını bildirdiği yol güzergahında arama çalışması başlatıldı. 24 Ağustos günü yapılan aramalar sırasında Kirazlık köyü yakınlarında, Torul Baraj gölüne inen dik yamaçta Aydın'ın aracının yedek lastiği ile bir naylon poşet içinde giysileri bulundu. 26 Ağustos günü dalgıç Rıza Birkan, Fahri Aydın ve cipini 47 metre derinlikte buldu. Önceki gün basınçlı havayla şişirilen balonlarla yapılan çıkartma çalışması sırasında aracı kıyıya çekmek için kullanılan ip kopunca otomobil yine zemine indi ve kayboldu.

  Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu ile AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın'ın da izlediği bugünki çalışmalara Rize’den gelen 6 kişilik dalgıç ekibi ile Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Gümüşhane Sivil Savunma ekipleri de katıldı. Rize’den gelen dalgıçlar Rıza Birkan ile Fatih Şen bugün yine göl zeminine dalarak aracı arayacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı