GeriGündem Bar cinayeti sanığı daha önce de olay çıkarmış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bar cinayeti sanığı daha önce de olay çıkarmış

Askere gidecek olan Barış Dönmez’i Beyoğlu’ndaki Academy 14 isimli barda düzenlenen veda gecesinde bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan İbrahim Biberoğlu’nun aynı barda daha önce de silah çekip olay çıkardığı belirlendi.

BAR cinayetinin tek görgü tanığı garson Murat Balar, Biberoğlu’nu 5 kişinin arasından kesin olarak teşhis etti. Garson Balar bara sık sık gelen Biberoğlu’nun 1,5 ay önce hesap yüzünden silah çektiğini belirtti.

Garson Murat Balar, polisteki ifadesinde İbrahim Biberoğlu’nun olay gecesi Barış Dönmez’in boğazına sarıldığını belirterek, şöyle dedi:

KESİN İBRAHİM YAPTI

‘04.00 sıralarında bir müşterinin yanında bulunan bayan arkadaşına tuvaletin yerini gösteriyordum. Bu sırada müşterilerimizden Canberk, Tonguç ve Barış Dönmez yan yana bulunuyordu. Barın arkasına geçtiğimiz sırada karşısındaki kişinin Barış Dönmez’in boğazına ve karın bölgesine elini attığını gördüm. Barış’ın arkasına doğru geçmiştim. Barış acı dolu bir yüz ifadesiyle karşısındakinin boğazına doğru sarılmaya çalışıyordu. Daha sonra yana doğru düştü. İbrahim onun yanından ayrılarak uzaklaşırken ben onu hastaneye götürmek için yanına gittim. İbrahim’i daha önce Ömer Saral’ın yanında görmüştüm. Ayrıca Yavuz ismindeki arkadaşı da vardı. Yavuz’u barımızda zaman zaman huzursuzluk çıkardığından tanırım.’

BEN YAPMADIM

Polisteki soruşturmanın ardından önceki gün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen İbrahim Biberoğlu ise suçlamaları reddederek, şunları söyledi:

‘Olay günü saat 02.30’da Burak, Ceyhun, Alper ve Onur isimli arkadaşlarım ile bara geldim. Yaklaşık bir buçuk saat sonra arkamda bir kargaşa oldu. Bir bayanın üzerine kalabalıkta yüklenme oldu. Bayanın düşmemesi için kolundan tuttum. Boynumu çevirip baktığımda ismini sonradan öğrendiğim Barış Dönmez’in sendeleyerek yere düştüğünü gördüm. Şahsı apar topar dışarı çıkardılar. Dışarıya çıktığımda şahsın Onur isimli arkadaşımın arkadaşı olduğunu öğrendim. Meydana gelen olayla bir ilgim yoktur.’

Olaydan sonra gözaltına alınan 3 kişiden savcılık tarafından serbest bırakılan Yavuz Erişgen ise ‘Ben basamaklarda bulunduğum sırada sol çaprazımda yaklaşık üç metre mesafede bir kargaşa oldu. Görevliler müdahale ederken ben tuvalete çıktım. Geri gelince ışıklar yanmış ve yerde kan izleri vardı’ dedi. Serbest bırakılan Ömer Saral da ifadesinde olayı görmediğini öne sürdü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle