Gündem Haberleri

  Bankalar çiftçiye kesenin ağzını açtı

  A.A.
  21.10.2007 - 10:03 | Son Güncelleme:

  2 milyonu aşkın ortağı ile Türkiye'nin en büyük çiftçi kooperatifi konumunda bulunan Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım, bütün bankaların kendileri ile çalışmak istediklerini belirtirken, artık “teminatsız” trilyonluk kredi verdiklerini söyledi.

  2003 yılında uygulanan yapılandırmada çeşitli sıkıntı yaşadıklarını belirten Yıldırım, bu süreç sonrasında bu defa kuraklıkla karşı karşıya kaldıklarını anlattı.

  “2007 yılında yaşanan bu kuraklıktan dolayı 590 trilyon lira bizi ilgilendiriyor ve bu kaynağı erteledik. Kurum olarak bunu en az sıkıntılı şekilde atlatmaya çalışacağız” diyen Yıldırım, bu paranın geri dönüşü için emek sarf ettiklerini belirtti.

  Yıldırım, şunları kaydetti:
  “Başta bölge müdürlüklerimiz olmak üzere herkes bunun için azami gayret gösteriyor. Bugüne dek ciddi anlamda performans gösterdik. Şimdi bütün bankalar bizimle çalışmak istiyor ve teminatsız trilyonluk kredi veriyorlar. Ancak bilindiği gibi bu paranın geri dönüşü çok önemli, eğer bunu sağlayamazsak başarılı olamayız. İşte o zaman da tarım kredinin geleceğine zarar vermiş oluruz.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı