Gündem Haberleri

  Banka müşterilerine ait kimlik fotokopileri çöpte

  Ünsal YÜCEL/KEŞAN (Edirne) (DHA)
  09.08.2012 - 15:42 | Son Güncelleme:

  Edirne’nin Keşan İlçesi’nde özel bir banka şubesinin müşterilerine ait bilgilerin yer aldığı belge ve kimlik fotokopileri, imha edilmesi gerekirken çöpe atıldı. Rüzgarın da etkisiyle sokağa saçılan kimlik fotokopilerini toplayan banka görevlileri "Bunlar imha edilmesi gereken evraklar, muhtemelen yanlışlıkla temizlikçi atmış" dedi.

  Keşan'da özel bir banka şubesi, müşterilerine ait özel bilgilerin yer aldığı çok sayıda nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport fotokopileri, kimlik ve adres bilgilerinin yer aldığı kredi ve hesap talep formu kopyalarını imha etmek yerine, dün akşam banka yakınındaki çöp konteynerine attı. Bir süre sonra rüzgarın da etkisiyle belgeler sokağa saçıldı. Bazı vatandaşlar belgelere meraklı gözlerle bakarken, bazıları ise eline alarak inceledi.

  Özellikle TC kimlik numaralarının yer aldığı nüfus cüzdan fotokopilerinin başkaları tarafından kullanılabileceğini ifade edenler polis ekiplerine haber verdi. Cumhuriyet Meydanı’na gelen Keşan İlçe Emniyet Müdürü Asayiş Büro Amirliği ekipleri çevrede güvenlik önlemi alarak, banka görevlilerine ulaşmaya çalıştı. Güçlükle ulaşılabilen ve yaklaşık bir saat sonra gelen 3 banka görevlisi, etrafa saçılan belge ve evrak kopyalarını bir koli içerisine toplayarak, banka şubesine götürdü.

  Banka müşterilerine ait kimlik fotokopileri çöpte

  Bankaların yeni kazanç kapısı faizden bile çok kazandırıyor  'TEMİZLİKÇİ ATMIŞTIR'

  Evrakların imha edilmesi gerektiğini, ancak şubede çalışan temizlik görevlisinin yanlışlıkla çöpe attığını öne süren banka görevlisi "Bunlar belge değil zaten örnekler, imha edilmesi gerekiyordu. Muhtemelen temizlik görevlisi yanlışlıkla çöpe attı" dedi.

  VATANDAŞTAN TEPKİ

  Bankanın çöpe attığı nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport fotokopileri, kimlik ve adres bilgilerinin yer aldığı evrakları inceleyen vatandaşlar ise, "Bunları alan kişiler diledikleri yerlerde kullanabilirler. Banka burada büyük sorumsuzluk örneği göstermiş, o kimlik fotokopileriyle onlar üzerine şirketler bile kurulabilir" diyerek tepki gösterdi.

  Polis ekipleri olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı