Gündem Haberleri

  Banka davalarının mahkemeleri belirlendi

  Hürriyet Haber
  02.01.2002 - 15:43 | Son Güncelleme:

  DGM Yasası'ndaki değişiklik nedeniyle "görevsizlik kararı" verilerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı`na gönderilen Türkbank, Sümerbank ve Bank Kapital davalarına bakacak mahkemeler belirlendi.

  Tevzi (dağıtım) işlemi sonucunda, İstanbul 6 No`lu DGM tarafından ``görevsizlik kararı`` verilerek gönderilen ``Türkbank ihalesine fesatkarıştırılması``na ilişkin dava dosyası, İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi`ne düştü.

  Korkmaz Yiğit, Hayyam Garipoğlu ve Erol Evcil`in de aralarında bulunduğu 31 sanığın yargılanmasına bu mahkemede devam edilecek.

  İstanbul 3 No`lu DGM tarafından ``görevsizlik kararı`` ile gönderilen ``Sümerbank davası`` da İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi`nin oldu.

  Hayyam Garipoğlu`nun da aralarında bulunduğu 38 sanık hakkındaki ``Cürüm işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak`` suçundan gönderilen dosyanın, daha önce ``Dolandırıcılık`` suçu yönünden ayrılarak aynı mahkemeye gönderilen dava dosyası ile birleştirilmesi bekleniyor.

  İstanbul DGM`de açılan, ancak hiç duruşması yapılmayan Mahmut Ceylan`ın da aralarında bulunduğu 30 sanıklı ``Bank Kapital`` davasına da İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi bakacak.
    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı