Gündem Haberleri

  Banka bombalamaktan beraat etti

  Cem EMİR/DİYARBAKIR, (DHA)
  19.11.2009 - 16:16 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR’da 2006 yılı Mart ayında 4 PKK’lı için yapılan cenaze töreninin ardından çıkan olaylarda sırasında, özel bir bankanın şubesine yapılan bombalı saldırının faili olarak yakalanan ve ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istenen Mehmet Özkan beraat etti.

  Diyarbakır’da 2006 yılında Mart ayında çıkan olaylarda Dağkapı Semtinde bulunan bir banka şubesine C-4’lü bombalı saldırının gerçekleştirilmesi ve onlarca iş yerinde büyük çapta maddi hasar meydana gelmesiyle ilgili Diyarbakır 5’incı Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren davaya devam edildi. Duruşmaya ‘Devletin birliğini bozmak’, ‘Mala zarar vermek’, ‘İzinsiz patlayıcı madde bulundurmak’ ve ‘Kasten yaralama’ suçlarından ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası ile toplam 51 yıl hapsi istenen tutuklu sanık Mehmet Özkan ve avukatı hazır bulundu.

  Savcının mütalaasını tekrarladığı duruşmada sanık avukatı son savunmasını yaptı. Avukat Hayrettin Güzel, bombalama eyleminin müvekkillinin üzerine yıkılmak istendiğini belirterek, görüntülerde de, müvekkillinin tespit edilmediğini söyledi. Avukat Güzel, yakalama tutanaklarının karara esas alınamayacağını ifade ederek, müvekkillinin beraatını talep etti.

  Mahkeme heyeti, sanığın üzerini atılı suçun, sanık tarafından işlendiğine dair sabit delilin bulunmadığını belirterek, beraat kararı verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı