Gündem Haberleri

  Ban Ki-Mun, tarzına dair eleştirileri kabul etti.

  A.A.
  31.08.2009 - 13:28 | Son Güncelleme:

  Güney Koreli Genel Sekreter, Norveç Başbakanı Jens Stoltenberg ile Norveç'in başkenti Oslo'da yaptığı görüşmeden sonraki açıklamasında, “Genel Sekreter olarak ve daha genel anlamda üst düzey bir memur olarak çok yakından gözlendiğimi biliyorum. Bu bağlamda, bütün eleştirileri kabul ediyorum” ifadesini kullandı.

  Bazen eleştirilmenin hoş olmadığını da belirten Ban, “Ama uluslararası toplumun hizmetindeki rolümü ve performansımı iyileştirmek istiyorum ve yapıcı olduklarında bütün eleştirileri kabul ediyorum” dedi.

  Bu açıklamalar, Norveç'in BM nezdindeki delegasyonunun iki numaralı ismi Mona Juul'un, Ban'ı “pasif, karizmadan yoksun ve çabuk öfkelenen” biri olarak tarif ettiği gizli yazışmasının bir Norveç gazetesinde yayımlanmasından 2 hafta kadar sonra geldiğine dikkat çekildi.
  Ban, Juul'un bu eleştirilerine, “Farklı durumlarda bazen farklı liderlik tarzları ve farklı karizmalar gerekebilir. Benim kendime has bir karizmam var, kendime özgü bir liderlik tarzım var” karşılığını verdi.

  Norveç Dışişleri Bakanı Jonas Gahr Stoere de, Ban'ın çalışma tarzını yorumlamak istemediği açıklamasında, bu yazışmanın bir iç yazışma olduğunu ve hükümetin resmi görüşünü yansıtmadığını söylemekle yetindi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı