GeriGündem Ban Ki-moon ona danışacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ban Ki-moon ona danışacak

Ban Ki-moon ona danışacak
refid:21195717 ilişkili resim dosyası

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimleri erkene almaya yeşil ışık yakmasıyla ustalık dönemi için aday olacağını ilan eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şimdiden seçim çalışmalarına başladı.

Ramazan’ı fırsat bilip İstanbul’u dolaşan, katıldığı iftarlarda protokole ayrılan masaları ayaktaki vatandaşlara tahsis eden Topbaş, ayakta durup hurmayla oruç açıyor. İftardan sonra mahalleleri dolaşıp sitelere misafir olan Topbaş, önceki gece de Büyükçekmece Akşam Pazarı’nın resmi açılışını yaptı. Büyükçekmece sahilindeki çay bahçesine girerek vatandaşların dertlerini dinleyen Topbaş, metrobüs isteyen Büyükçekmecelilere de metro sözü verdi.
26 kişilik listeye girdi
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-moon, “Binyıl Kalkınma Hedefleri”nin gerçekleştirilmesi için son tarih olan 2015 yılı sonrasında izlenecek kalkınma gündemine yönelik çalışacak üst düzeyli danışma kurulu listesine yeni isimler ekledi. İngiltere Başbakanı David Cameron, Endonezya Devlet Başkanı Susilo Bambang Yudhoyono ve Liberya Devlet Başkanı Ellen Johnson Sirleaf’i danışma kurulunun başkanlığına getirdiğini açıklayan Ban’ın 26 kişilik listeye, İstanbul’un büyükşehir belediye başkanı ve kentsel rehabilitasyon uzmanı olarak Kadir Topbaş da girdi. Danışma Kurulu, ilk toplantısını eylül ayı sonunda BM Genel Kurulu sırasında gerçekleştirecek. Kurul, 2013’te bir rapor hazırlayacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle