Gündem Haberleri

  Bambi'ler sahiplerini buldu

  Hürriyet Haber
  28.11.2009 - 12:32 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın en önemli medya ödüllerinden olan Bambi ödülleri bu yıl 61'inci kez verildi. Potsdam’da düzenlenen törene Shakira'nın da aralarında olduğu ünlü simalar katıldı

  ÖDÜL GECESİNDEN RENKLİ KARELER

  Almanya'nın en prestijli ödülleri arasında sayılan Bambi medya ödülleri bu yıl iki Almanya'nın birleşmesine katkılarından dolayı eski Başbakan Helmut Kohl'a verildi. Törene sağlık sorunlarından ötürü katılamayan Kohl'un görüntüleri izleyicilere gösterildi. Ödülü Ludwigshafen'deki evinde teslim alan 79 yaşındaki Kohl, “Önemli olan barış, daha fazlasını da beklemiyoruz zaten” dedi.

  Potsdam Metropolis Salonu'nda düzenlenen Bambi ödül törenini 800 seçkin davetli izledi.

  Shakira ve Kate Winslet'e ödül 

  Bu yıl ödül alanlar arasında “Okuyucu”daki rolünden ötürü Kate Winslet, pop şarkıcısı Shakira, “Inglourious Basterds” filmindeki rolüyle Christoph Waltz da yer aldı. Alman pop grubu Silbermond ile  oyuncular Jessica Schwarz ve Edgar Selge de ödül kazandı. Sinemacı Maximilian Schell'e yaşam boyu başarı ödülü verildi.

  Toplam 17 kategoride dağıtılan diğer Bambi ödülleri ise şöyle sıralanıyor:

  Ulusal film: Michael Herbig, Jonas Hämmerle, Mercedes Jadea Diaz (Viki “Wickie und die starken Männer”)

  Yaratıcılık: Giorgio Armani

   Spor: Vitali ve Wladimir Klitschko

  Sivil angajman ödülü: Jürgen Schulz (Berlin merkezli kan kanseri çocuklara yardım derneği KINDERHILFE - Hilfe für Leukämie und tumorkranke Kinder e.V. Berlin)

  Seyirci ödülü: “Krupp – Eine deutsche Familie” (Bir Alman ailesi: Krupp)

  “Sessiz kahramanlar”: Christoph Wonneberger, Siegbert Schefke, Aram Radomski (1989'da Leipzig olaylarının görüntülenmesi ve Batı'ya kaçırılması nedeniyle)

  Ekonomi: Uli Hoeneß

  - Onur Ödülleri “Hollywood'un Almanları”: Caroline Link, Florian Henckel von Donnersmarck, Oliver Hirschbiegel, Michael Ballhaus, Roland Emmerich

  - Jüri özel ödülü: Wolfgang Joop

   

  Kaynak:  Deutsche Welle

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı