GeriGündem Balyoz'da 'sehven ekleme' iddiası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Balyoz'da 'sehven ekleme' iddiası

“Balyoz Planı” davasında iddianamenin okunduğu sırada söz alan tutuksuz sanık Mustafa Aydın, başka bir sanığa ait ifadelerin kendisiyle ilgili olan delil ve değerlendirme bölümüne sehven eklendiğini ileri sürdü.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesindeki salonda görülen duruşma, iddianamenin okunmasıyla devam ediyor.
TRT spikerleri tarafından iddianamenin tutuksuz sanık Mustafa Aydın ile ilgili bölümü okunduğu sırada söz alan Aydın, kendisiyle ilgili delil ve değerlendirme bölümünde “Mustafa Aydın'ı tanımıyorum” şeklinde bir ifadenin bulunduğunu söyledi.

İddianamenin bu bölümünün, davanın diğer sanıklarından Hakan Yıldırım'a ait ifadelerde de yer aldığını ifade eden Aydın, bunun düzeltilmesini istedi.
Mahkeme Başkanı Ömer Diken de konunun inceleneceğini söyledi.

Bazı sanık avukatlarından Şule Nazlıoğlu Erol, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, iddianamede bunun gibi başka hataların da yapıldığını belirterek, önceki duruşmalarda “Yusuf Ziya Toker ile Cengiz Köylü'nün ifadeleri de birbirine karışmıştı. Köylü'nün değerlendirmesi yapılan bölümdeki bilgiler, Toker'e ait. Aynı şekilde Levent Çehreli başlığı altında yer alan bilgiler de Özer Karabulut'a ait bilgiler olduğu ortaya çıkmıştı” şeklinde konuştu.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle