Gündem Haberleri

  Balyoz'da 107. duruşma

  AA
  20.09.2012 - 10:49 | Son Güncelleme:

  Orgeneral Bilgin Balanlı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, eski 1. Ordu komutanları emekli orgeneraller Çetin Doğan ve Ergin Saygun'un da aralarında bulunduğu 250'si tutuklu 365 sanıklı “Balyoz Planı” davasının 107'nci duruşması başladı.

  İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, Orgeneral Bilgin Balanlı, emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, emekli Oramiral Özden Örnek, MHP milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan ve emekli orgeneral Ergin Saygun'un da aralarında bulunduğu 249 tutuklu sanık katıldı.
  Duruşmada, 16 tutuksuz sanık ile “28 Şubat Soruşturması” kapsamında tutuklu bulunan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Korgeneral Tevfik Özkılıç ve 4 sanık avukatı hazır bulundu.
  Davanın tutuklu sanığı emekli Albay Ahmet Küçükşahin ile “Ergenekon” davasından tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün katılmadığı duruşmaya, üye hakim Ali Efendi Peksak'ın celse arasında gelen evrakları okumasıyla devam ediliyor.
  Duruşmayı, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ile MHP milletvekili Bülent Belen de izliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı