Gündem Haberleri

  Balyoz iddianamesinin okunması tamamlandı

  Cem TURSUN / İSTANBUL, (DHA)
  09.02.2011 - 17:03 | Son Güncelleme:

  "Balyoz Planı" iddialarına ilişkin eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Kurmay Albay Dursun Çiçek’in de aralarında bulunduğu 196 tutuksuz sanığın yargılandığı davanın 11’inci duruşmasında 968 sayfalık iddianamenin TRT spikerleri tarafından okunması tamamlandı.

  "Balyoz Planı" davasında TRT İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde görevli Radyo spikerleri Ömer Ersöz ve Hakan Kıra 968 sayfalık iddianameyi 3’üncü duruşmadan itibaren okunmasına geçildi. Her duruşmada ortalama 110 sayfalık bölümün TRT spikerleri tarafından dönüşümlü olarak okunmasının ardından iddianamenin okunması 11’inci duruşma sonunda tamamlandı. 10. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, 968 sayfalık iddianamenin okunması için TRT Genel Müdürlüğü’ne yazı yazarak iki spikerin görevlendirilmesini istemişti. Bunun üzerine TRT İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde görevli radyo spikerleri Ömer Ersöz ve Hakan Kıra görevlendirilmişti.

  ERGENEKON İDDİANAMELERİ 13 GÜNDE OKUNMUŞTU

  Öte yandan 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen birinci Ergenekon Davası’nın 2 bin 455 ve birleştirilen ikinci ile üçüncü Ergenekon Davalarının 3 bin 363 sayfadan oluşan iddianameleri Cumhuriyet Savcıları Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın tarafından özetlenerek okunmuştu. Ergenekon iddianamelerinin özetlenerek okunması toplam 13 gün sürmüştü.

  TALEPLER YARIN ALINMAYA BAŞLANACAK

  Mahkeme Başkanı Ömer Diken, iddianamenin okunmasının tamamlandığını belirterek duruşmanın yarın saat 09.00’a ertelendiğini bildirdi. Yarınki duruşmada müdahillik talepleri ile sanık ve avukatlarının taleplerinin alınmasına geçileceği öğrenildi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı