Gündem Haberleri

  Balyoz Davası'nın 11. duruşması başladı

  Cem TURSUN/İSTANBUL, (DHA)
  09.02.2011 - 10:28 | Son Güncelleme:

  BALYOZ Planı, iddialarına ilişkin eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ile Genelkurmay Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanı Koramiral Kadir Sağdıç, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu ve Albay Dursun Çiçek’in de aralarında bulunduğu 196 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

  DAVAYA 157 SANIK KATILDI

  İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ndeki salonda yapılan 11’inci duruşmaya eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu ile başka suçtan tutuklu sanık Kurmay Albay Dursun Çiçek’in de aralarında bulunduğu 157 sanık katıldı.

  ÇETİN DOĞAN DURUŞMAYA KATILMADI

  Sol kolu çıktığı için rapor alan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Genelkurmay Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanı Koramiral Kadir Sağdıç, Güneydoğu’da 1993-1995 yılları arasında işlenen faili meçhul ve kayıp olayları ile ilgili Diyarbakır’da görülen davadan tutuklu Albay Cemal Temizöz, Birinci Ergenekon davasından tutuklu emekli Albay Fikri Karadağ ve İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Albay Cengiz Köylü ise duruşmaya katılmadı.

  İDDİANAMENİN OKUNMASININ BUGÜN TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

  Önceki duruşmada, 968 sayfadan oluşan iddianamenin TRT spikerleri Ömer Ersöz ve Hakan Kıra tarafından dönüşümlü olarak okunmasına devam edilmiş ve 877’nci sayfaya kadar gelinmişti. Bugün kalınan yerden iddianamenin okunmasına devam ediliyor. İddianamenin okunmasının bugün tamamlanacağı, ardından ise müdahillik talepleri ile sanık ve avukatların taleplerinin alınmasına geçileceği öğrenildi.

  SANIKLARIN 20 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

  Sanıklar hakkında "Türkiye Cumhuriyeti icra vekilleri heyetini, cebren ıskat veya vazife görmekten cebren men etmeye teşebbüs" suçundan 10 ile 20’şer yıl arasında değişen hapis cezaları isteniyor.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı