Gündem Haberleri

  Balyoz Davası 100'üncü duruşma

  Serpil KIRKESER/İSTANBUL,(DHA)
  23.08.2012 - 18:03 | Son Güncelleme:

  Balyoz Planı" iddialarına ilişkin 250’si tutuklu 365 sanıklı davanın 100. duruşmasında tutuklu sanıklar mütalaaya karşı savunmasını yaptı.

  Bir duruşma hariç bütün duruşmalara katıldığını söyleyen tutuklu sanık emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık, kızı ve eşi başta olmak üzere kendisine destek verenlere teşekkür etti.

  Haksız bir şekilde hürriyetinin gasp edildiğini söyleyen Sarıışık, "Türk Silahlı Kuvvetlerine şeref, onur ve gururla 44 yıl hizmetten sonra, yaşamımdan çalınan günlerin bir an önce bitmesini bekliyorum" dedi. Mahkemenin avukatların taleplerini reddettiğini belirten Sarıışık, bunun da sanıkları savunma yapamaz duruma getirdiğini savundu. Tutuklu sanık Nejat Bek de, yaklaşık 2.5 yıldır tutuklu olduğunu belirterek, yargılanmanın deliller toplanmadan, bilirkişi raporları dikkate alınmadan devam ettiğini söyledi. Savunma haklarının kısıtlandığını söyleyen sanık Bek, "Bu davayla TSK’nın şerefli mensupları ve TSK’nın kurumsal itibarı mağdur edilmiştir" diye konuştu. Savunmaların alınmasına ara veren mahkeme heyeti duruşmayı yarın saat 09.00’a erteledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı