Gündem Haberleri

  Balkanlar'dan kar geliyor! İstanbul’da kar yağacak mı?

  Hürriyet Haber
  18.12.2017 - 13:27 | Son Güncelleme:

  İİstanbul'da yaşayan vatandaşlar, havaların soğumasının ardından 'İstanbul'da kar yağacak mı' sorusunun cevabını arıyor.. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya yurt genelinde hava sıcaklıkları 2 ila 6 derece azalacak. Peki hangi illerimiz kar yağışı olacak?

  Hafta sonu başlayan yağmur yağışı ve sıcaklıkların birden düşmesiyle birlikte kar yağışına yönelik sorular yeniden gündeme geldi. Meteorolojinin açıklamasına göre; Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Trakya'daki sağanağın, yerini yarın kar yağışına bırakması bekleniyor. Peki İstanbul’da kar yağacak mı?

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Trakya'da iki gündür etkili olan sağanağın, yarın yerini karla karışık yağmur ve kar yağışına bırakacağı tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığının bugün akşam saatlerinden itibaren 4-7 derece düşmesi öngörülen bölge genelinde sağanak, Edirne ve Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı olacağı bekleniyor.

  Kar yağışının etkisini çarşamba günü arttıracağı tahmin ediliyor.

  Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları ve Kütahya, Uşak, Mersin, Adana, Osmaniye, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Edirne, Kırklareli ile gece saatlerinde Bilecik, Bolu, Kastamonu çevreleri ve Doğu Anadolu'nun yağış alan kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 6 derece azalacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden, iç kesimlerde bu sabah saatlerinde güney yönlerden, öğle saatlerinden sonra kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı 8
  İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9
  İzmir: Parçalı bulutlu 13
  Adana: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 17
  Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18
  Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14
  Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13
  Erzurum: Parçalı, zamanla çok bulutlu 5
  Diyarbakır: Parçalı bulutlu 13

  İSTANBUL'A KAR YAĞACAK MI?

  Meteorolojinin açıklamasına göre; İstabul'da parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Edirne çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giren Trakya'da iki gündür etkili olan sağanağın, yarın yerini karla karışık yağmur ve kar yağışına bırakacağı tahmin ediliyor.

  BÖLGELERİMİZE GÖRE HAVA DURUMU

  MARMARA

  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve yer yer sağanak yağışlı, gece saatlerinde Edirne çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

  EDİRNE °C, 7°C
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu

  İSTANBUL °C, 9°C
  Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

  KIRKLARELİ °C, 8°C
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu

  KOCAELİ °C, 10°C
  Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve yer yer sağanak yağışlı

  EGE

  Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  A.KARAHİSAR °C, 11°C
  Parçalı ve çok bulutlu ve yağmurlu

  DENIZLİ °C, 13°C
  Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

  İZMİR °C, 16°C
  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itiaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

  MANİSA °C, 14°C
  Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

  AKDENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile akşam saatlerinden sonra Mersin ve Adana çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Kahramanmaraş çevrelerinin sabah saatlerinde yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın doğu ilçelerinde (Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

  ADANA °C, 20°C
  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı

  ANTALYA °C, 20°C
  Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde (Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

  HATAY °C, 17°C
  Parçalı ve çok bulutlu

  MERSİN °C, 19°C
  Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

  İÇ ANADOLU

  Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinin yağmurlu, Kayseri çevrelerinin ilk saatlerde sisli geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin güneyinde öğle ve akşam saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

  ANKARA °C, 11°C
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

  CANKIRI °C, 8°C
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

  ESKİSEHİR °C, 12°C
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

  KONYA °C, 14°C
  Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu

  BATI KARADENİZ

  Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinde Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.

  BOLU °C, 11°C
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

  DÜZCE °C, 15°C
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

  KASTAMONU °C, 8°C
  Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde yer yer sisli

  ZONGULDAK °C, 12°C
  Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ

  Parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz'in yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

  AMASYA °C, 14°C
  Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaen aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

  SAMSUN °C, 19°C
  Parçalı ve çok bulutlu yarın sağanak yağışlı

  TOKAT °C, 16°C
  Parçalı ve çok bulutlu

  TRABZON °C, 21°C
  Parçalı ve çok bulutlu

  DOĞU ANADOLU

  Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  ERZURUM °C, 3°C
  Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

  KARS °C, 0°C
  Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

  MALATYA °C, 8°C
  Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

  VAN °C, 6°C
  Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

  GÜNEYDOĞU ANADOLU

  Parçalı ve az bulutlu, ilk saatlerde Adıyaman çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

  DİYARBAKIR °C, 14°C
  Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu

  GAZİANTEP °C, 14°C
  Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu

  SANLIURFA °C, 18°C
  Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu

  SİİRT °C, 13°C
  Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde sisli ve puslu

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ

  Hava Durumu: Çok bulutlu, Batı ve Orta Karadeniz yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatı, öğle saatlerinden sonra batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde batısında 4 ila 6 (30-50 km/sa); Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde batısında 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, Batı Karadeniz'de 1,0 ila 2,0m, gece batısında 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

  MARMARA
  Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  EGE

  Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, güneyi batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/sa); Güney Ege'de batı ve güneybatı, gece saatlerinde batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle ve akşam saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, öğle saatlerinden sonra 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  AKDENİZ

  Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Batı ve Orta Akdeniz sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu, batısı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle ve akşam saatlerinde batısında 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde açıklarında 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

  VAN GÖLÜ

  Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı