Gündem Haberleri

  Balıkesir-Ankara arasındaki uçak seferleri başlıyor

  A.A
  10.05.2011 - 13:17 | Son Güncelleme:

  Balıkesir-Ankara arasındaki tarifeli uçak seferlerinin 4 yıl aradan sonra yeniden başlayacağı bildirildi.

  Türk Hava Yolları (THY) bünyesindeki Anadolu Jet ile Bora Jet firması koordinesinde gerçekleştirilecek uçuşlarda ilk seferin 24 Mayısta gerçekleştirileceği öğrenildi.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balıkesir'e uçak seferlerinin yeniden başlatılması yolunda THY Genel Müdürlüğü nezdinde yaptıkları görüşmelerin olumlu sonuç verdiğini belirtti.

  Uğur, ilk etapta haftada üç gün gerçekleştirilecek seferlerin süreklilik kazanması için Balıkesirliler'e görev düştüğünü kaydetti.

  Geçmiş yıllarda bu konuda yapılan denemelerin olumsuzlukla sonuçlanmasının hayal kırıklığı yarattığına dikkati çeken Uğur, “Balıkesirliler'e verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz. Balıkesirliler de uçağına sahip çıksın. Balıkesirliler, sahip çıktığında uçak seferleri kalıcı olur” diye konuştu.

  Uğur, Balıkesir'den Ankara'ya trenle yaklaşık 10 saat, karayoluyla ise 8 saatte ulaşılabildiğini vurgulayarak, uçak seferlerinin başlamasıyla birlikte bu mesafenin bir saat 20 dakikaya ineceğini bildirdi.

  Balıkesir Havaalanı'na 4 yıl aradan sonra ilk uçak, 24 Mayıs 2011 Salı günü inecek. Seferler, THY Anadolu Jet ile Bora Jet firmalarının koordinesiyle Bora Jet'e ait küçük uçaklarla yapılacak.

  Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri planlanan uçuşların biletleri, Bora Jet internet sitesinden alınabilecek. Bilet ücretleri ise promosyon 89, ekonomik 109 lira olacak.

  UĞUR'A NAZAR BONCUĞU

  Bu arada, AK Parti'nin Balıkesir milletvekili adayları Edip Uğur ile birlikte Cemal Öztaylan, Tülay Babuşcu, Ali Aydınlıoğlu, Akif Okur, Mehmet Emin Karatan, Ekrem Yavaş ve Hilal Özdemir, seçim çalışmalarını sürdürüyor.

  Kızılay ve Anafartalar Caddesi'ndeki iş yerlerini ziyaret eden Uğur, karşılaştığı vatandaşlar ve esnafla konuşarak, sorunlarını dinledi.

  Balıkesir'in tanınmış esnaflarından “Şekerci Orhan” olarak bilinen Orhan Günvaran, Uğur'a nazar boncuğu takıp, başarı diledi.

  Kasaplar Camisi karşısında açılan Kimse Yok Mu Derneğinin kermesini de ziyaret eden Uğur, buradaki yiyeceklerden satın alarak vatandaşlara ikram etti.
  Uğur, AK Parti'nin ülke genelinde olduğu gibi Balıkesir'de de birinci parti olduğunu belirterek, “Bundan hiç şüphemiz yok. Çünkü bu ilin her yerinde yapılan hizmetlerle izimiz var” dedi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı