Gündem Haberleri

  Balıkçılar Çarşısı'nda olaysız yıkım

  Hürriyet Haber
  23.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ALTI yıl önce, yıkım nedeniyle 1 kişinin kendini yakmak istediği ve 3 polisin ağır yaralanmasına yol açan Kumkapı'daki Balıkçılar Çarşısı'nda, dün yine yıkım vardı. Eminönü Belediyesi'ne bağlı yıkım ekipleri, 12 işyerinde kaçak ilave ve uzantıları yıkarken bu kez direnişle karşılaşmadı ve yıkım olaysız gerçekleşti.

  Yıkım ekipleri, sabah erken saatlerde Çevik Kuvvet’in de desteğiyle Kumkapı’daki Balıkçılar Çarşısı’na geldi. Herhangi bir olaya karşı, bir de ambulans yıkım bölgesinde bekletildi. Eminönü Belediyesi Harita, İstimlak ve Emlak Müdürü Mustafa Çiftçi yıkım öncesi, çeşitli seçim dönemlerinde proje dışına çıkılarak yapılmış 12 işyerindeki kaçak ilave ve çıkıntıları yıkacaklarını söyledi. Çiftçi, nezaret ettiği yıkımlardan sonra esnafın direniş göstermemesi ve zorluk çıkarmaması nedeniyle kendilerine teşekkür etti. Çiftçi, işyeri sahiplerine 2 ay önce kaçak ilaveleri yıkmaları için gerekli uyarıları yaptıklarını, buna rağmen yıkmadıklarını söyledi.

  İşyeri sahiplerinden bazılarının da yıkıma yardım ettikleri görüldü. Bazı işyeri sahipleri de yıkımı kendileri yapmak istedi. Yıkımın tamamlanması için de işyeri sahiplerine ek süre tanındı. Dükkánların arkasında, denize bakan bölümde üzerleri tentelerle kapatılarak, restorana çevrilmek istenen mekánların demir direkleri, demir kesici oksijen tüpleri ile kesildi, beton duvarlar balyozlarla yıkıldı. Tuğla ve kiremitler özenle sökülürken, dev saksılar içindeki çiçeklerin de zarar görmemesine dikkat edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı