Gündem Haberleri

  Bali kurbanları anıldı

  Hürriyet Haber
  12.10.2003 - 13:36 | Son Güncelleme:

  Endonezya'nın Bali adasında geçen yıl düzenlenen bombalı saldırılarda ölen çoğu turist 202 kişi için anma töreni yapıldı. Adanın amfiteatrında toplanan 2 binden fazla kişi, 12 Ekim 2002'dedüzenlenen saldırılarda ölenleri gözyaşları içinde anarak, teröristleri kınadı.

  Anma törenine, vatandaşlarını kaybeden 22 ülkeden temsilciler, saldırılardan kurtulan çoğu Avustralyalı yaklaşık 800 kişi ve ölenlerin akrabaları katıldı. Törende Avustralya Başbakanı John Howardda hazır bulundu. Yaklaşık 2 saat süren törende İncil'den pasajlar ve kurbanların isimleri okundu, mumlar yakıldı.

  Saldırılarda 88 vatandaşını kaybeden Avustralya'da da anma töreni yapıldı. Ülkede bayraklar yarıya indirilirken, Sydney'deki Coogee sahilinde toplanan bin kişi ölenleri andı.

  Bali adasındaki iki gece kulübüne düzenlenen bombalı saldırılardan, El Kaide örgütü ile bağlantılı İslami Cemaat örgütü sorumlu tutuluyor. Saldırılarından bu yana 35 kişi yakalandı, 21 kişi suçlu bulundu. Bunlardan 3'ü idama, 1'i ömür boyu hapse mahkum edildi.14 kişinin davası ise devam ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı