Gündem Haberleri

  Baldızı ve baldızının kızını öldüren kişiye 2 müebbet

  Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)
  28.05.2008 - 12:12 | Son Güncelleme:

  ADANA’da baldızı 51 yaşındaki Ayşe Tapsız ile baldızının lise öğrencisi kızı 17 yaşındaki Gamze’yi, kendisini eşiyle görüştürmedikleri iddiasıyla bıçaklayarak öldürdüğü ileri sürülen 46 yaşındaki Hakkı Uluca, biri ağırlaştırılmış 2 kez ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

  Güzelyalı Mahallesi’ndeki Gökdemir Apartmanı’nda oturan baldızı Ayşe ve onun kızı Gamze’yi 26 Aralık 2006’da bıçakla öldüren elektrik ustası Hakkı Uluca, cinayetten bir süre sonra adliyeye teslim oldu. Çifte cinayetten tutuklanan Uluca hakkında, Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘Bıçakla canavarca hisle ve eziyet çektirerek’ cinayet işlediği iddiasıyla 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Daha önce yaptığı savunmalarında çelişkili ifadeler veren ve akli dengesinin yerinde olmadığını öne süren Uluca, olay gününü şöyle anlattı:
  “Eşim Gülnaz ile görüşmek için baldızım Ayşe Tapsız’ın evine gittim. Yolda okula giden Gamze ile karşılaştım. ‘Gül teyzen evde mi?’ diye sordum. ‘Evde’ deyince yukarı çıkarken Gamze de peşimden geldi. Ayşe Tapsız bana ‘İçeri gel seninle konuşacağımız var’ dedi. Gamze benden iki basamak öndeydi. Beni daha önce bıçakla yaralayan bir kişi evden çıktı. Demir çubukla bana vurdu. Ben de kuru sıkı tabancamla havaya bir el ateş ettim. Ayşe Tapsız’ın elinde bir bıçak vardı, onu elinden aldım. Sallarken şahsın eli yaralandı. Bu sırada Ayşe ‘beni niye vurdun adi’ veya ‘abi’ diye bağırdı. Gamze daha önceden ‘beni vurdular’ diyerek yukarı doğru kaçmıştı. Benimle boğuşan şahıs bir arkadaşını daha çağırdı. Tanımadığım o kişi bana vuruyordu. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde 2 kilometre uzaklıkta bir parktaki bankın üzerine uzanmış haldeydim. Ertesi gün gazetelerden cinayet olayını ve arandığımı öğrenince teslim oldum. Benim yanımda bıçak yoktu. Ben bıçak taşımam, beni kan tutar.”

  Son savunmasında cinayetleri kendisinin işlemediğini ileri sürerek asıl suçluların bulunmasını isteyen, çok mağdur olduğunu öne süren Uluca, “Konu çok araştırılmadı. Duruşmada ifade veren tanıklar katil olarak beni tarif etmedi. Ben ne baldızımın ne de kızının saçının teline dahi dokunmadım. Beratımı istiyorum” dedi.

  Olay anında evde bulunan sanığın nikahsız eşi 48 yaşındaki Gülnaz Tapsız ise, tanık olarak dinlendiği duruşmada Uluca’yı suçladı. Mahkeme heyeti, çifte cinayet sanığı Hakkı Uluca’ya, baldızı Ayşe Tapsız’ı öldürmekten ömür boyu, Gamze’yi öldürmekten ise ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı