GeriGündem Balbay ve Aygün de gözaltında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  265
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Balbay ve Aygün de gözaltında

Balbay ve Aygün de gözaltında
refid:9318405 ilişkili resim dosyası

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün gözaltına alındı. Aygün, 'Atatürk'ü ve cumhuriyeti sevmekle suçlanıyorum' dedi.Gözaltındaki Aygün, polis gözetiminde ATO'ya getrildi.

      

    

Mustafa Balbay böyle gözaltına alındı

Cumhuriyet Ankara bürosunda arama

Bugün gözaltına alınanların isimleri 

İzmir'de Ergenekon gözaltıları protesto edildi

Sabah saatlerinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı'nın talimatıyla gerçekleşen gözaltıların ardından terörle mücadele ekipleri Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilciliği ve Ankara Ticaret Odası'nda arama yaptı. 

Mustafa Balbay’ın bilgisayar kasası ile beraber birkaç poşet dosya götürüldü. Polis, gazetenin Ankara Temsilciliği'nde bulunan 2 dizüstü bilgisayar, 1 masaüstü bilgisayar, siyah ajanda, müzik çalar ve çeştili dosyalara el koydu.

Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın evinde de polis tarafından arama yapıldı.

BALBAY, SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Mustafa Balbay, sağlık kontrolünden geçirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara Adalet Sarayı'na getirilen Balbay, Adli Tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildi.

Balbay, Çevik Kuvvet ekiplerince yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı adliyeden ayrılışı sırasında, basın mensuplarının ısrarlı sorularına rağmen açıklama yapmadı. Mustafa Balbay, daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bu arada, Balbay'ın evindeki arama sırasında bölgeye gelen gazeteci Can Dündar, basın mensuplarının “İçeride arama yapıldı herhalde. Süreci anlatabilir misiniz?” sorusu üzerine de şunları söyledi:

“Tam bilmiyorum ne yaptıklarını. Yalnızca sabah 07.00'ye doğru gelmişler. Onu öğrendim. Evde arama yapmışlar. Arama sürecinde kendisi de evdeydi. Çıkışta konuştum, 'iyiyim' dedi. 'Benim gizleyecek bir şeyim yok. Her şey ortada zaten. Gidiyoruz' dedi. Zannediyorum, Adli Tıp'ta muayeneden sonra emniyet aracıyla İstanbul'a götürecekler.”

İSTANBUL'A GETİRİLİYORLAR

Balbay ve Aygün, İstanbul'a getirilmek üzere Ankara Emniyet Müdürlüğünden çıkartıldı.

EL KONULAN BİLGİSAYARLAR

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün'ün evinde de polis ve jandarma ekiplerince arama yapıldı. Arama işleminin tamamlanmasının ardından Aygün'ün sağlık kontrolünden geçirilmek için Ankara Adalet Sarayı'ndaki Adli Tabipliğe götürülmesi bekleniyor.

Öte yandan, gözaltına alınan kişilerin ev ve bürolarından alınan bilgisayar kasası ve belgeler Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

SİNAN AYGÜN KİMDİR?

Ankara Ticaret Odası Başkanı olan Sinan Aygün, 1959 Gümüşhane Kelkit doğumlu. 1998’de Ankara Ticaret Odası Başkanı seçilen Aygün, 3 dönemdir bu görevini sürdürüyor.

İlk, orta ve lise eğitiminin ardından Ankara Gazi Üniversitesi’ne giren Aygün, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına atılan ve inşaat sektöründe faliyet göstermeye başlayan Aygün, mütahitliğe başladı. Bunun yanında inşaat malzemeleri satışı da yapan Aygün, Fuat Ünal’ın ardından 1998 yılında Ankara Ticaret Odası Başkanı seçildi. Aygün, 2002’de yapılan seçimlerin ardından bu görevine devam etti.

Özellikle son yıllardaki muhalif tutumu ile tanınan ve hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Aygün'ün ismi siyasette DYP ile yan yana anılmıştı.

MUSTAFA BALBAY KİMDİR?

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi olan Mustafa Balbay, Burdur'un Yeşilova ilçesinde doğdu. İlkokulu Burdur'da, ortaokul ve liseyi Aydın'ın Nazilli ilçesinde okuyan Balbay, 1981 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni birincilikle bitirdi.

1981'de Milliyet Gazetesi İzmir Bürosu, 1985'de Cumhuriyet Gazetesi İzmir Bürosu İstihbarat Şefliği, 1989'da Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu Haber Müdürlüğü, 1992'de Cumhuriyet Gazetesi İstanbul Haber Merkezi Müdürlüğü, 1993'de Cumhuriyet Gazetesi'nin Ankara Temsilciliği görevlerinde bulundu. Halen Ankara temsilciliği ve köşe yazarlığı görevini yürütüyor.

Balbay'ın siyaset, güncel konular ve gezi içerikli bir çok kitabı yayımlandı.

AYRINTILAR AZ SONRA 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle