Gündem Haberleri

  'Baklava Çetesi'nin son mahkumu da serbest

  Hürriyet Haber
  23.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şartla Salıverilme ve Cezaların Ertelenmesine dair yasanın yürürlüğe girmesinin ardından cezaevlerinden tahliyeler devam ediyor. Tahliye edilenler arasında, kamuoyunca yakından bilinen isimler de bulunuyor. Bunlardan biri de, Gaziantep'te üç arkadaşıyla birlikte baklava gerekçesiyle 9 yıl hapse mahkum edilen Metin Subaşı. Yasadan yararlanan Subaşı, yatmakta olduğu Nizip Kapalı Cezaevi'nden tahliye oldu.

  Son sanıktı

  Gaziantep'te, 10 Ağustos 1997'de, Bayram Sarıbaş'ın işlettiği Güllüoğlu Baklavaları işyerine, kapıyı kırarak girip baklava ve antep fıstığı çalmakla suçlanan Metin Subaşı, Ali Keklik, Ali Avcı ve Levent Hamurcu, daha sonra yakalanmış ve Gaziantep 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nce 9'ar yıl hapis cezasına mahkum edilmişti.

  Sanıklardan, olay tarihinde 18 yaşından küçük olan Ali Keklik, Ali Avcı ve Levent Hamurcu'nun cezaları daha sonra 6'şar yıla düşürülmüş, yerel mahkeme, kararı Yargıtay'ca da onanmıştı.

  Cezasını tamamlayan sanıklardan Ali Avcı ve Ali Keklik Elazığ Çocuk Islahevi'nden, Levent Hamurcu ise Gaziantep Oğuzeli Cezaevi'nden daha önce tahliye edilmişlerdi. Subaşı, 'Baklava Çetesi'nin cezaevindeki son mahkumuydu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı