Gündem Haberleri

  Bakanlık itirazıyla müebbet +48.5 yıl

  Eyüp SERBEST / İSTANBUL
  20.05.2017 - 22:22 | Son Güncelleme:

  KEMERBURGAZ’da yedi yıl önce fidye için yengesini boğarak öldüren, kablo fabrikası sahibi amcası ve 13 yaşındaki yeğenini üç gün alıkoyan Ayhan Gülep ile eniştesi Nezir Reçber ve kardeşi Ferdi Reçber’in davası Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Nisan 2014’te karara bağlandı.

  Karar duruşmasında Nurettin Gülep’ten, “Beni affet amca” diyerek yalvaran Ayhan Gülep ile eniştesi Nezir ve kardeşi Ferdi Reçber kardeşler cinayetten müebbet hapis, gasp suçundan 36 yıl hapis cezasına çarptırıldılar.

  YARGITAY HAKLI BULDU
  Davayı takip eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın avukatı, sanıklara Gülhanım Gülep’e yönelik gasp eyleminden ceza verilmediği gerekçesiyle karara itiraz etti. Yargıtay başvuruyu haklı bularak kararı bozdu ve dosyayı yerel mahkemeye geri gönderdi.

  Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi geçtiğimiz hafta dosyayı bir kez daha değerlendi. Mahkeme, üç sanığa da, Gülhanım Gülep’e yönelik gasp eyleminden 12.5’er yıl daha ceza verdi. Her sanığın gasp suçundan aldığı ceza 48.5 yıla çıktı.

  Bakanlık itirazıyla müebbet +48.5 yıl

  EŞİNİN YEĞENİ FİDYE İÇİN ÖLDÜRMÜŞTÜ

  AYHAN Gülep, kar maskesi takarak Nezir Reçber’le gittiği villada kapıya açan yeğeni Meryem’i (13) gaz maskesiyle etkisiz hale getirdi. Gülhanım Gülep’i de yatak odasına bağladı. Gülhanım Gülep gelenleri tanıyınca boğularak öldürüldü. Akşam eve gelen Nurettin Gülep’i de rehin alan Ayhan Gülep ile Nezir ve kardeşi Ferdi Reçber, üç gün sonra Gülhanım Gülep’in cesedini otomobilin bagajına koyup götürdükleri Zincirlikuyu Mezarlığı’na bıraktılar. Paraları aldıktan sonra Nurettin Gülep ile kızını bıraktılar. Durum jandarmaya anlatılınca fidyeci katiller yakalandı.

  Bakanlık itirazıyla müebbet +48.5 yıl

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (20.05.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı