Gündem Haberleri

  Bakanlık hatasına sitem

  Hürriyet Haber
  14.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tanıtım kitabında yer almayan Antalya'daki turizmciler, Mumcu'ya tepki yağdırdı

  İnanç turizmi

  TURİZM Bakanı Erkan Mumcu'nun 2000 yılı inanç turizmi etkinliklerinin tanıtıldığı kitapta Antalya'yı görmezden gelmesine, Noel Baba Vakfı'ndan sonra Antalyalı turizmcilerden de sitem mesajları yağdı.

  Aynı görüşte

  Bakan Mumcu'nun kitapta Isparta'da 4 programa yer verip Antalya'daki Noel Baba etkinliklerini yok saydığını öğrenen turizmciler ateş püskürüyor. İşletmeciler, bunun çok büyük hata olduğu görüşünde birleşti.

  Isparta önde

  Turizm sektörünün Antalya'daki patronları, memleketi Isparta'yı her zaman ön plana çıkarmaya çalışan bakan Erkan Mumcu'nun, sağduyulu davranıp bu hatadan biran önce dönmesi gerektiğini söylediler.

  Tarafsız olsun

  Turizmciler ‘‘Dünyanın kabul ettiği Noel Baba'nın Turizm Bakanı tarafından yok sayılması akıl alacak iş değil. Mumcu, bu konulara tarafsız yaklaşmalı’’ dedi.

  Salih UÇAR-Bilal ÇELİKTAŞ /ANTALYA (DHA)

  Ne dediler

  ?

  Adnan Genç

  Demre Bel. Bşk

  Kasıtlı

  Demre'nin unutulmuş olmasına ihtimal bile vermek istemiyorum. Bilinçli bir şekilde Demre'nin kitaba konmadığını düşünüyorum. Bakana, işin önemini anlatacağım.

  Orhan Sancar

  Mayekfun

  Hatadan dönün

  Türkiye denince akla önce kültür ve tatil yöresi olarak Antalya geliyor. Dünyanın tanıdığı Noel Baba etkinliklerinin inanç turizmi tanıtımında yer almaması büyük hata. Hatadan dönülmesi gerekir.

  Ahmet Barut

  AKTOB

  Akıl almıyor

  Antalya'nın inanç turizminde es geçilmesi inanılmaz bir olay. Atlanması kabul görecek davranış değil. Noel Baba, dünyanın her ülkesinde kabul görürken, yok gibi davranılması akıl alacak iş değil.

  Bekir Akkaş

  Kaya grubu

  Bölgecilik var

  İnanç turizmi için hazırlanan kitapta Demre unutulamaz. St. Nicolas inanç turizmi için çok önemli bir değerdir. Bu çalışmada bölgecilik ve hemşericilik yapılmış gibi görünüyor. Böyle bir hata affedilmez.

  Mert Bölükbaşı

  Sera Otel

  Tarafsız olsun

  Mumcu'nun Isparta yanlısı tutumunu bir kez daha gördük, böyle önemli çalışmalara tarafsız bakmasını istiyoruz. Antalya gibi dünya kenti olmaya aday bir kente, milli duygularla bakılmalıdır.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı