Gündem Haberleri

  Bakanlar Kurulu toplandı

  Hürriyet Haber
  28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bakanlar Kurulu, Vakıfbank'ın ve özelleştirilmesi öngörülen diğer kurumunu görüşülmesi için Başbakan Bülent Ecevit başkanlığında toplandı.

  Bakanlar Kurulu'nda üç kamu bankasının özelleştirilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı tarafından hükümete geri gönderilen kanun hükmündeki kararnamenin ve enerji sorununun gündeme gelmesi bekleniyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer Bakanlar Kurulu'na katılmak üzere geldiği Başbakanlık'ta gazetecilerin enerji sorunu ile ilgili sorularını yanıtladı. Ersümer, konuyla ilgili Başbakanlık ile sürekli temas halinde olduklarını belirterek, kararların alınmasında sonra kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti. Bakanlar Kurulu'nda bir karar alınmadan bir şey açıklamanın olanaklı olmadığını söyleyen Ersümer, yapılacak olan çalışmaların olduğunu, kanun hükmünde kararnemelerin çıkacağını ve bunlarla ilgili tebliğ ve genelgelerin yayınlanacağını vurguladı.

  Çalışma ve sosyal Güvenlik bakanı Yaşar Okuyan'a da Ecevit'in yakın çevresine "Köşk'te yanlış yaptık" sözleri soruldu. Okuyan, bu soruyu, "Yorumum yok" diye yanıtladı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı