Gündem Haberleri

  Bakanlar ailelerle görüştü, Erdoğan telefonla aradı

  Ferit ASLAN / DHA
  01.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, dün helikopterle Gülyazı Köyü’ne gelerek, ölenlerin ailelerine başsağlığı dilediler.

  Bakanlardan önce, taziye çadırını ziyaret eden BDP Grup Başkan Vekili Hasip Kaplan, “Gelmeyin” uyarısı yaptı.

  BDP’li Kaplan: Gelmeyin

  Kaplan, “Provokasyona zemin oluşturacak bu geliş korkunç durumlara yol açacaktır. Gelmelerini istemiyoruz. Halk failleri bulsunlar, sonra gelsinler diyor. Bir provokasyon olursa artık gençleri biz değil, hiç kimse durduramaz. Burada, bu dağlarda herkeste silah var” dedi. Bakanlar, olayda hayatını kaybeden Encü Ailesi’nin yakınlarından Alihan Özhan’ın evine geldi. Bakanlar burada ailelerle tek tek görüşerek taziyelerini bildirdi. 3 bakan daha sonra Şırnak Asker Hastanesi’nde Kaymakam Naif Yavuz’u ziyaret etti. Atalay, ziyaretle ilgili şunları söyledi: “Bu acı olayı bile istismar eden bir siyasi parti var. Bizim birliğe, bütünlüğe, kardeşliğe ihtiyacımız var. Hamdolsun buraya geldik ve şuanda bunu tesis ettik. O partililerin, o provokasyonuna üzülmüşler, köyleri adına adına bizden özür dilediler.” Başbakan Erdoğan da aileleri telefonla arayarak Alihan Özhan ile görüştü. Telefonun hoparlörünü açan Özhan, Erdoğan’ın sözlerini ailelere dinletti: “Acınızı paylaşıyoruz, sizin acınız bizim acımızdır. Bütün yakınlarını kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Konuyla ilgili her türlü çalışma yapılıyor, kimsenin endişesi olmasın, kimse merak etmesin.” Özhan da, “Sayın Başbakan’ım bunlar sizin çocuklarınız, ailelerini size emanet ediyoruz” diye konuştu.

  Org. Özel’den talimat

  Operasyonun soruşturulması için Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel de askeri savcılığa talimat verdi. Ayrıca adli ve idari soruşturma da sürüyor.
  Savcı, görüntüyü istedi

  Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı da dün İnsansız Hava Aracı’nın (İHA) görüntülerini Genelkurmay Başkanlığı’ndan istedi. Savcılık verilen talimatlarla ilgili yazışmaları da talep etti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı