Gündem Haberleri

  Bakanla tokalaşma kuyruğu

  Hasan KIRMIZITAŞ-Ali LEYLAK/ ŞANLIURFA, (DHA)
  18.10.2008 - 13:56 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, AKP Suruç İlçe Kongresi’ne katılmak üzere geldiği Şanlıurfa girişinde kendini karşılayan partililerle tek tek tokalaştı.

  İŞTE YAĞ KUYRUĞU

  Bakan Şimşek, THY’nin tarifeli uçağı ile geldiği Diyarbakır’dan karayoluyla Şanlıurfa’ya geçti. Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, AKP Milletvekilleri Müfit Yetkin, Ramazan Başak, Belediye Başkanı AKP’li Ahmet Eşref Fakıbaba, İl Jandarma Komutanı Albay Şükrü Cumhur, Emniyet Müdürü Kutlay Çelik, AKP İl Başkanı Mehmet Ekinci’nin de aralarında bulunduğu yaklaşık 50 kadar partili de karşılama için kent girişinde bulunan Karaköprü Beldesi’nde toplandı.

  Yaklaşık 20 dakika burada bekleyen grup daha sonra Bakan Şimşek’in yaklaştığı bilgisini alınca kuyruğa girdi. Protokol sırasına göre kuyruğa giren kalabalığın, bu sırada düzensiz durduğunu görenlerin birbirlerini aynı hizaya gelmeleri konusunda da uyardığı görüldü. Kuyruğun düzenlenmesinin ardından beldeye ulaşan Şimşek, makam aracından inerek sırasıyla kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaştı.

  Dakikalarca süren tokalaşmanın ardından gazetecilerin ekonomiye ilişkin sorularını yanıtsız bırakan Şimşek, “Bugün burada olmaktan çok mutluyum. Tüm Şanlıurfalılara sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Ancak, buraya basın toplantısı yapmaya gelmedim, bu konulara cevap vermeyeceğim. İnşallah başka zaman geldiğimde tüm bu sorularınızı basın toplantısı yaparak konuşuruz” dedi.


  Şimşek, daha sonra partisinin ilçe kongresine katılmak üzere Suruç’a gitti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı