Gündem Haberleri

  Bakan'ın uçağında korku dolu anlar

  İbrahim YILDIZ/İSTANBUL,(DHA)
  06.01.2018 - 14:04 | Son Güncelleme:

  ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de içinde bulunduğu uçak Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'ndan kalkış yaptıktan kısa bir süre kabin içerisinde duman ve koku çıkması nedeniyle Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı'na acil iniş yaptı. 

  Edinilen bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhasekinin içinde bulunduğu Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne ait TC-KDR kuyruk tescilli özel uçakla Ankara'ya gitmek üzere saat 12.07'de Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'ndan havalandı. Uçak kalkıştan kısa bir süre sonra kabin içerisinde duman ve koku çıkmaya başladı. Bunun üzerine uçağın pilotu Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı ile irtibata geçerek acil iniş için izin istedi. Havaalanında tedbir amaçlı itfaiye ve sağlık ekipleri hazır bekletildi.Uçak saat 12.40’da sorunsuz bir şekilde bu havalimanına inişini gerçekleştirdi.

  DUMAN VE KOKUNUN NEDENİ KAMERA SİSTEMİ 

  Bakan Özhaseki, Kocaeli Valiliği tarafından tahsis edilen araçla Ankara'ya hareket etti. Uçağın inmesine neden olan duman ve kokunun, uçağın altında bulunan kamera sisteminden kaynaklandığı bildirildi.

  Bakanın uçağında korku dolu anlar

  Tapu Kadostro Genel müdürlüğüne ait ’Beechcraft King Air 350i model TC-KDR’ isimli uçağı harita, tapu, kadastro, yol, baraj, arazi toplulaştırma ve kamulaştırma için havadan fotoğraflama yapılıyor.

   

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (06.01.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı