Gündem Haberleri

  Bakanın cipi çalıntı çıktı

  Hürriyet Haber
  18.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) bir bakanın çalıntı makam aracını tartıştı. Aracın KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar'ın kullandığı araç olması ise işi daha da ilginç kıldı.

  Çalıntı araba konusundaki ilk iddia KKTC'nin eski müzakerecisi Kudret Özersay'dan geldi. Özersay katıldığı bir televizyon programında "Bir bakanımızın ikinci makam aracı çalıntı mı?" sorusunu sordu. Bu soru üzerine hareketlenen KKTC medyası aracın Maliye Bakanı Ersin Tatar tarafından kullanılan MB 056 plakalı cip olduğunu belirledi. Bunun üzerine Tatar gerekli açıklamanın akşam saatlerinde yapılacağını söyledi.

  Nitekim açıklama da KKTC Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu'ndan geldi. /images/100/0x0/55ea8d16f018fbb8f8875cc0

  Açıklama şöyle;

  "KKTC Maliye Bakanı Tatar'ın ikinci makam aracı olarak kullanılan MB 056 plakalı araba 2001 Kasım ayında Girne limanına bir İngiliz vatandaşı adına geldi. Araç geldikten 5 gün sonra o İngiliz Güney Kıbrıs'a geçiş yaptı ve dönmedi. Söz konusu araba 3 ay gümrükte bekletildi. Daha sonra açık artırmaya çıkıldı, satılamadı. Satılamayınca devlet Emlak Malzeme Dairesine teslim edildi, lüks olduğu için Maliye Bakanı'na ikinci makam arabası olarak tahsis edildi. Gümrük müdürüne "Arabanın çalıştı olduğu iddialarının hatırlatılması" üzerine ise "Her şey olabilir, bayram tatilinden sonra gerekli araştırmayı başlatacağız" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı