Gündem Haberleri

  Bakan Yıldız: Saflarını bulmuş oldular

  A.A
  19.08.2012 - 11:37 | Son Güncelleme:

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, BDP'li milletvekillerin, Şemdinli-Derecik bölgesinde PKK'lı teröristlerle buluşmasıyla ilgili, “Saflarını bulmuş oldular” dedi.

  Ramazan Bayramı dolayısıyla Kayseri'de bulunan Bakan Yıldız, İl Özel İdaresi Sergi Salonu'nda protokolün bayramlaşma programına katıldı.

  Bakan Yıldız, gazetecilerin, BDP'li milletvekillerin, Şemdinli-Derecik bölgesinde teröristlerle buluşmasıyla ilgili sorusu üzerine şunları kaydetti:
  “Bunu özellikle terörü legalite etmeyle alakalı, resmileştirmeyle alakalı gayretler olarak görüyorum. Vatandaşımız hangi kademede olursa olsun bunun teröre yardım ve yataklık anlamına geldiğini çok iyi biliyor. BDP'nin, meclis içerisinde özellikle milletvekili bulunan ve grubu bulunan BDP'nin böyle bir yola gitmiş olması ana yapısını çok değiştirmiş olmadı. Ama bu açıktan izhar etme ve bunu afişe etme bir ikrar anlamına geliyor ve safını netleştirmiş oldu. Terörün hangi şekilde olursa olsun makul ve mazur gösterilmeye çalışılması kabul edilemez ve bizim tarafımızdan da çok net bir tavırla reddedilmektedir. O açıdan saflarını bulmuş oldular.”

  Bakan Yıldız daha sonra TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri milletvekilleri İsmail Tamer, Ahmet Öksüzkaya ve Yaşar Karayel, AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz, Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın ve diğer protokol üyeleriyle bayramlaştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı