GeriGündem Bakan Yıldırım: Bu olaylar her yerde oluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Yıldırım: Bu olaylar her yerde oluyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, THY'nin Oslo-İstanbul seferini yapan uçağında üzerinde bomba olduğunu söyleyen kişinin girişimi ile ilgili “Bunlar normal hava olayları, dünyanın her tarafında oluyor” dedi.

Çeşitli açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Ağrı'ya gelen Ulaştırma Bakanı Yıldırım, Belediye Başkanlığını ziyareti sırasında gazetecilerin, gece saatlerinde THY'nin İstanbul-Oslo seferini yapan uçağında yaşanan olayla ilgili soruları yanıtladı.

“Bunlar normal hava olayları, dünyanın her tarafında oluyor” diyen Bakan Yıldırım, bu tip girişimlerde uçağın pilotu ile kulenin, emniyetin ve sivil savunmanın yapacağı işlerin belli olduğunu söyledi.

Yıldırım, şöyle konuştu:

“Dün yaşanan olaydaki gibi bir yolcu, 'üzerimde bomba var, uçağı uçuracağım' diyerek sorumsuzca ya da psikolojik sorunlarından dolayı böyle bir girişimde bulunuyor. Bunlar olağan şeyler. Hepsinin tedbiri alınıyor. Allah'a şükür, bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadık. Ama bu sorumluluk herkesin. Vatandaş, sadece seyahat etmeyecek. Etrafında olup bitene de kulak verecek. Eğer bir sıkıntı tehlike varsa onu da yetkililere en seri şekilde bildirecek. El birliğiyle bu işlerin üstesinden geleceğiz.”

Yıldırım, bir gazetecinin, “Doğubayazıt'ın il yapılması söz konusu mu?” şeklindeki sorusuna, 'Bizim gündemimizde il yapma gibi bir şey yok. İl olma dönemi değil. Adın il olsa ne olur, ilçe olsa ne olur? Önemli olan orada devlet var mı, hizmet var mı, ona bakacağız. İl dediğin 3-5 tane fazla devlet binası. Doğubayazıt onu mu istiyor, hizmet mi istiyor. Ona bakmak gerekir” karşılığını verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle