Gündem Haberleri

  Bakan Tüfenkci'den sert sözler: 'O savcının görevi ya da yeri değişecek'

  EDİRNE (İHA)
  20.04.2016 - 13:41 | Son Güncelleme:

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, aracının bagajı arandığı için Edirne Cumhuriyet Savcısı Fatih Aslan'ın şikayetçi olduğu gümrük memuruna sahip çıkarak, "Gümrüklerde görev yapan arkadaşlarımız aynı şevkle, aşkla görev yapıyor" dedi. Bakan Tüfenkci, savcı ile ilgili gerekli şikayetleri yaptıklarını ifade ederek, "Görevi ya da görev yeri değişecek. Eğer görevinin dışında, yurt dışına çıktığınız an hangi prosedürler uygulanıyorsa bu herkes için uygulanır. Kimseye istisna tanınmıyor" dedi.

  Bir dizi ziyaret için Edirne'ye gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ilk olarak Edirne Valiliğini ziyaret etti. Edirne Vali Vekili Mustafa Ergün'ü makamında ziyaret eden Bakan Tüfenkçi, bir gazetecinin Edirne Cumhuriyet Savcısı Fatih Aslan'a ait aracın bagajını aradığı gerekçesiyle yargılanan gümrük memuru D. S.'nin 2 ay 15 gün hapis cezası aldığını ve cezanın adli para cezasına çevrilmesini hatırlatması üzerine değerlendirmelerde bulundu.

  Bakan Tüfenkci, "Bununla ilgili zaten arkadaşlarımız gerekli girişimlerde bulundular. Adalet Bakanlığımız bununla ilgili Hakimler ve Savcılar Kurulu da bununla ilgili gerekli kararı kısa zamanda verecektir. Bunlarla karşılaşacağız. Gümrüklerde görev yapmak kolay değil. Bunun gibi bir çok olayla karşılaşırsınız. Birisi savcı olur, birisi bir başka adda olur. Ama önemli olan bu ülkeye minnet ve vatan sevgisi, borcumuz. Gümrüklerde görev yapan arkadaşlarımız aynı şevkle, aşkla görev yapıyor. Nasıl doğuda terörle mücadele veren arkadaşlarımız canlarını siper ederek bu ülkenin bir karış toprağına helak gelmemesi için mücadele veriyorlarsa, gümrüklerde, kapılarda görev yapan arkadaşlarımız da bu ülkenin ürün güvenliğinden tutunda ithalat, ihracat, mal güvenliğine kadar aynı hassasiyetle görev yapmakta. Siz o kapıları, sınırları koruyamazsanız bir nevi ülkenizi işgal ettirmiş olursunuz. Orada görev yapan arkadaşlarımız da bu hassasiyetle görev yapıyorlar" diye konuştu.

  Etiketler: Bakan , Edirne , Savcı , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı